© Frank Fell Media - Shutterstock.com
© Frank Fell Media - Shutterstock.com

Radstadt

Aktivní dovolená v srdci Salcburských Alp

Městečko Radstadt obklopuje masivní vrchol Dachstein na severu a Radstadtské Taury s dvoutisícovými vrcholky na jihu. Salcburk, rodiště slavného hudebního skladatele W. A. Mozarta je odsud vzdálen jen 70 km. Radstadt je proto ideálním místem nejen pro zimní i letní sportovní aktivity, ale i odpočinkovou a poznávací dovolenou.

Zimní Radstadt: Lyžování pro všechny úrovně lyžařů

Lyžařské středisko se rozprostírá mezi obcemi Radstadt a Altenmarkt a je součástí celku Salzburger Sportwelt, patřícího pod Ski Amadé, největší lyžařskou oblast Rakouska. Celkem 17 km sjezdovek, propojených moderními lanovkami, uspokojí lyžaře začátečníky i ostřílené sjezdaře a snowboardisty. Radstadt langlauf, tedy běžkování, je tu také populární. Jaké panuje zrovna v Radstadtu počasí a sněhové podmínky, vám napoví webkamera. Po dni stráveném sportováním, se rozmazlete v Radstadtském wellness – zajeďte si třeba do nedalekého Spa Amadé. Vyrážíte sem v předvánočním období? Navštivte adventní trh. Radstadt Altenmarkt vás uchvátí svojí magickou atmosférou.

Letní Radstadt: Golf, cyklistika a horské túry

Možnosti výletů jsou v okolí Radstadtu takřka nepřeberné. Za návštěvu rozhodně stojí nedaleké město Salcburk, zaujme vás také ledová jeskyně Eisriesenwelt, ale i historické centrum samotného Radstadtu. Vydejte se na vrchol Rossbrand (1 800 m. n. m.) s nádherným panoramatickým výhledem do širého okolí. Využijte dobře značené cyklistické trasy, nebo poznávejte zdejší kraj po svých. Nenáročné procházky i vysokohorská turistika vám dovolí nahlédnout na rozlehlé pastviny, horské vrcholky a provedou vás hlubokými lesy. Večer si odpočiňte a zadovádějte v Therme Amadé se skluzavkami, bazény a saunami, nebo si dejte přátelský turnaj na Radstadt Golf greenu.Kde se nachází:


Ubytování

Radstadt

Tento web používá personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti pomocí souborů cookie. Používáním webu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.