Bischofsmuetze-bei-Filzmoos-Almhuette-Salzburger-Land © Oesterreich-Werbung Fotograf Josef Mallaun
Mountainbiking-bei-Filzmoos © Oesterreich-Werbung Fotograf Leo Himsl
Ballonstart-im-Winter © Oesterreich-Werbung Fotograf Herzberger
Mountainbiking-im-Salzburger-Land © Oesterreich-Werbung Fotograf Leo Himsl

Filzmoos

Malební horská vesnice v srdci Salzburska

Ačkoliv je horské středisko Filzmoos populární turistickou destinací, stále si uchovává svoje původní kouzlo a jedinečnou atmosféru. Vydejte se sem objevovat krásy salzburské přírody, nahlédněte do historie a užívejte si nekonečné možnosti letních i zimních sportů, které jsou v oblasti Salzburger Sportwelt tak vyhlášené.

Zimní Filzmoos: Lyžování a zimní sporty pro celou rodinu 

Lyžařské středisko Filzmoos je součástí rozlehlého areálu Ski Amadé. Prostorné sjezdovky přitahují hlavně rodiny s dětmi a lyžaře začátečníky. Filzmoos nabízí i skvělé podmínky pro běžkování, nachází se tu 16 km dlouhý běžecký okruh na hoře Rossbrand (vyjedete sem lanovkou) a mnoho dalších tras. 

Užijte legraci při sáňkování, vyzkoušejte snowboarding, snowtubing či snowbike a projeďte se ve spřežení taženém koňmi. Ve druhé polovině ledna si nenechte ujít Filzmoos balloon festival (Filzmoos Ballonwoche). Po celý týden tu k obloze vylétávají stovky balonků různých tvarů, barev a velikostí. Filzmoos nabízí i velmi vysokou úroveň ubytování, např. hotel Alpenkrone. Gourmeti by zase měli zavítat do hotelu Das Maier, pro který vaří oceněná šéfkuchařka Johanna Maier.

Letní Filzmoos: Turistika a historické památky

Malebná horská vesnice Filzmoos je skvělým výchozím bodem pro nenáročné procházky i delší výlety. Procházejte se přes rozkvetlé alpské louky poseté perstrobarevnými květy nebo si vyšlápněte na majestátní horské vrcholy. Také soutěska Liechtensteinklamm, unikátní přírodní zajímavostí v okolí, by vám neměla ujít. Na úpatí hory Bischofsmütze (2 458 m. n. m.) se napijte z křišťálové vody ve studánce Kamplbrunn – podle legendy pak omládnete o deset let. 

Jestli jste dobrodružnější povahy, zdolejte jednu ze 300 ferrat, které regionu přinesly nálepky nejlepšího místa pro lezení v Salcbursku. Zajímá vás historie? Vydejte se na hrad Hohenwerfen s unikátní sbírkou zbraní nebo na pohádkový zámek Hellbrun s přilehlým parkem a krásnými fontánami.Kde se nacházíUbytování

Filzmoos

Tento web používá personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti pomocí souborů cookie. Používáním webu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.