Ski amade family kids © Ski amade
Ski amade family kids © Ski amade
Ski amade © Ski amade
Übergossene Alm © Ubergossene Alm

Übergossene Alm: rakouský ráj pro děti i pro vás

Znalci říkají, že v Rakousku jsou nejlepší služby na světě. Což se vám obzvlášť hodí, když máte malé děti. Kde jinde narazíte na hotely, které vaše uvřeštěné ratolesti dokážou zpacifikovat tak dokonale, že ani nevíte, že je s sebou máte.


Sedmiletá dcera a dvouletý syn je kombinace, která vysněný dovolenkový odpočinek umí snadno přeměnit v boot camp, kam jedete, abyste si sáhli na dno svých sil a dokázali si, že i TOHLE přežijete. Moje děti jsou asi docela normální, nestěžuju si, ale prožil jsem s nimi už tolik, že každý odjezd na dovolenou do zahraničí mám spojený s lehkou úzkostí. Tentokrát jsem se jí ale poprvé zbavil, a to díky blahořečenému hotelu Ubergossene Alm nedaleko Salcburku.


Děti si pobyt v resortu Ubergossene Alm užijí v zimě i v létě


Snad mě nebude laskavý čtenář podezírat, že jsem se stal jejich marketingovým agentem, ale nemohu než chválit! O co lepší než strkání se na pláži někde v Chorvatsku je pohoda v některém z bazénů a rybníků v terasovitém areálu hotelu nebo nejlépe v jejich v saunové vesničce. Bylinková sauna, obří vířivka, jezírko s rákosem… mezi kterými se vláčně pohybují hosté v bílých županech, které navozují meditativní atmosféru jako někde v klášteře. Jenže tady se místo askeze smyslům holduje… Ale pozor, kde jsme zapomněli děti?


Krásně i v létě

Pokud nejdeme na túru (v létě) nebo v zimě na sjezdovku (lanovka začíná, kde jinde, než hned u dveří hotelu), tráví čas v obrovském a přitom útulném herním komplexu. Nechybí tu malá kuchyňka, tělocvična, vypolstrovaná místnost pro bezpečné rošťačení a dalších milion vychytávek jako domeček vybavený hudebními nástroji nebo dětská horská louka zvaná Kinderalm s bystřinou a vodním kolem. A k tomu původem polská vychovatelka, dobrá to žena Hana, která se domluví německy i česky.


Wellness nabídka počítá i s mléčnou koupelí


Její jazykové vybavení našinec ocení, protože v této části Evropy toho obvykle s angličtinou moc nepořídíte, a když děti neumí šprechtit, hůř si najdou kamarády. Zrovna do Übergossene Alm ale Češi občas jezdí; celoročně představují 2% návštěvníků. Dovolenou tu ale tráví pouze v zimě, což je škoda. Protože letní zážitek, kdy se vyvalujete v masážním bazénku a hledíte na masiv třítisícovky Hochkönig potažený i v červenci jazyky ledovce je zkrátka nesmazatelný. A když se pak zmoženi wellness lenošením dobelháte k obědu, nemusíte se bát, že zmeškáte, protože tady se obědy servírují od 12.00 do 17.00 hod. Od 18.00 pak plynule navazuje večeře. A jaká!


K večeři nikoli v teplákách

Devadesát procent surovin, z nichž se připravují jídla, pochází ze salcburského regionu. A tak hovězí steak ještě nedávno pobíhal na stráni a marmeláda se červenala v lese. A propos, marmelády… Výběr ke snídani z deseti lokálních druhů a stejného počtu druhů cereálií, které můžete ochutit mlékem, tvarohem či podmáslím, mě skoro dohnalo k slzám štěstí.

K večeři se v Rakouských hotelech patří chodit svátečně oblečen, neboť zde se stále ještě ctí slušné vychování a v teplácích si připadáte jako idiot. I když ale vaše děti tropí neplechu, nikoho z personálu ani hostů ani nenapadne vás za to peskovat, vždyť v propagačních materiálech se píše: očekáváme, že děti svoji radost ze života umí dát najevo! A to je na tomhle hotelu vlastně to nejlepší.


Übergossene Alm

Čtyřhvězdičkový hotel ověnčený Best Wellness Hotel In Austria stojí v létě od 120 do 200 euro na osobu/den (podle pokoje). V zimě je to mezi 170 a 220 euro. Za děti připlatíte téměř symbolickou částku a cena je all inclusive. Takže týden pro čtyřčlennou rodinu v pěkném rodinném apartmánu vyjde na nějakých 75 000 korun.

Z bohaté wellness nabídky doporučujeme teplý zábal ve vodní lázni se vzácným pupalkovým olejem. Anebo ajurvédickou masáž, alpskou masáž a dokonce i reiki, které zde spirituálně školený personál nabízí.


Zdroj: e15

Převzato: https://www.e15.cz/magazin/ubergossene-alm-rakousky-raj-pro-deti-i-pro-vas-1016718

Fotografie: ilustrační




Ubytování

Hochkönig