Hochkönig

Oblast v rakouském Salzburku se stejně jmenovaným nejvyšším vrcholem Berchtesgadenských Alp (2.941 m) má rozhodně co nabídnout – ať už jste aktivní sportovec nebo chcete prožít pohodovou a klidnou dovolenou.  

Hochkönig v létě: vysokohorská turistika, cyklistika i odpočinek v místních salaších

340 km dobře značených turistických tras, z nichž můžete za odměnu pozorovat majestátní vrchol Hochkönig, je zárukou opravdu velmi aktivně strávené dovolené. Výstupy na samotný vrchol jsou možné ze všech světových stran, severní trasa však vede po ledovci, zde je třeba mít i patřičné vybavení. Nebo se vydejte prozkoumat ferratu Königsjodler - nejdelší zajištěnou cestou v Rakousku. Pro vyznavače jízdy na kole je zde připravena celá řada vyhlídkových cest, které můžete zdolávat díky nabíjecím stanicím i na horském elektrokole. Pokud však příliš nefandíte aktivní dovolené, máme pro vás řešení: sbírejte a poznávejte bylinky na pastvinách, přivoňte k nim a vychutnejte si zdejší vůni a atmosféru salaší.

Hochkönig v zimě: ráj skialpinistů a perfektní zážitek z lyžování zajistí zaručeně typické zimní počasí

Kupte si skipas a užijte si 120 kilometrů precizně upravených sjezdovek. Pro vyznavače jiných zimních sportů jsou zde také desítky kilometrů běžeckých stop, snowparky a funparky, které přímo vybízí k zastavení se v tomto regionu. Děti si zase užijí zábavu při sáňkování.

Něco navíc:

Nechte své děti zažít opravdové dobrodružství při jízdě až 50m dlouhou skluzavkou vybudovanou v lese v malebné vesničce Maria Alm, vůbec první vybudovanou skluzavkou tohoto typu v Evropě. Projděte se po stezce v korunách stromů Schlawutzel Kinderbaumweg nebo pozorujte jeleny v přírodní rezervaci v Jufenu.

Ubytování:

Možnosti ubytování jsou zde opravdu rozsáhlé. Asi nejvýhodnější je se však ubytovat v některé ze tří podoblastí tohoto regionu - Maria Alm, Dienten am Hochkönig nebo Mühlbach am Hochkönig.

Gastronomie:

Zažijte místní gastronomii: vyhlášený císařský trhanec a vídeňské řezy pro vyznavače sladkého nebo bio maso místních farmářům, které potěší opravdové gurmány – to vše a mnohem více zde stojí za ochutnání!Kde se nachází:

Ubytování

Hochkönig

Tento web používá personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti pomocí souborů cookie. Používáním webu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.