Almhuette-in-der-Region-Grossarl © Lisa Eiersebner
Grossarl-Mountainbike © Oesterreich-Werbung Foto Andreas Hofer
Grossarl-Saukaralm © Oesterreich-Werbung Foto Andreas Hofer
Grossarl-Mountainbike © Oesterreich-Werbung Foto Andreas Hofer
Brettljause-auf-einer-Almhuette-in-der-Region-Grossarl © Lisa Eiersebner

Grossarltal

Vyražte na dovolenou do údolí Grossarltal v Salcbursku za klidem nekonečných lánů pastvin, adrenalinem na strmých vrcholcích okolních hor a vstřícnou pohostinností místních lidí.

Grossarltal v zimě

Vychutnejte si zimu v salcburském údolí Grossarltal, kde si zalyžujete na širokých sjezdovkách nebo se vydáte krajinou horských pastvin. Grossarltal Bergbahnen jako středně velký areál se spoustou lanovek nabízí sjezdovky všech úrovní, které na vrcholu spojuje lyžařská houpačka s Dofgasteinem. Skibus vás zdarma sveze ke všem sjezdovkám označeným na Grossarltal ski map a také po celé oblasti Ski amadé. V programu Berg-Gesund (Hory uzdravující) se pod vedením instruktora vypravíte na lezení po ledových stěnách nebo na fitness túru. Údolí Grossarl si zamilovali i vyznavači skitouringu díky spoustě zasněžených rozlehlých pastvin, za zdolání stojí hory Loosbühel, Filzmooshörndl nebo Kreuzeck.

Grossarltal v létě

Grossarltal, přezdívaný údolí horských salaší, vás okouzlí svými průzračně čistými potůčky vinoucími se lesy a loukami i horskými pastvinami. Středobodem oblasti je vesnička Grossarl, kde se děti vyřádí v největším přírodním hřišti Salcburska Gaudi-Alm se vstupem zdarma. Z vesnice se vyvezte lanovkou na vrchol Kreuzkogel, odkud vás při jasném počasí čeká nádherný výhled na Gasteinertal a Hochkönig nebo nejvyšší horu Rakouska Grossglockner. Po ostřejších horských hřebenech vede několik tras, třeba na Schuhflicker. V další vesničce údolí, horolezecké Hüttschlag, začíná ten pravý adrenalin. Vedou odtud tři ferraty na Kupfergeist, Franzl a Gletschergoass a spousta vysokohorských tras.

Ubytování v lokalitě

Ubytování tu najdete přesně podle svých představ, na výběr máte čtyřhvězdičkové hotely, penziony, farmy nebo soukromé apartmány. A využít můžete i menší camping Naturcamping Stockham s celoročním provozem.

Typická kuchyně v lokalitě

Na salaších si dáte výbornou svačinku Brettljause (obložené dřevěné prkénko s lokálními pochoutkami) s a nevynechejte ani domácí chléb s čerstvými sýry (Sauerkäse se vyrábí bez přidání syřidla a je k dostání jen tady). Kde se nachází:

Ubytování

Grossarltal

Tento web používá personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti pomocí souborů cookie. Používáním webu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.