Skifahren-St-Johann-in-Salzburg © Tourismusverband-St-Johann-in-Salzburg
Panorama-St-Johann-in-Salzburg © Tourismusverband-St-Johann-in-Salzburg
Skifahren-St-Johann-in-Salzburg © Tourismusverband-St-Johann-in-Salzburg
Skifahren-St-Johann-in-Salzburg © Tourismusverband-St-Johann-in-Salzburg

Sankt Johann im Pongau

To nejlepší ze Ski Amadé

Hlavní město stejnojmenného kraje, Sankt Johann im Pongau, se rozkládá v údolí obklopeného horami. Pohled na Salcburské Alpy na severu, Radstatské Taury na jihovýchodě a skupinu Ankogel na jihozápadě vás bude doprovázet po celou dovolenou.

Sankt Johann im Pongau v zimě: Perfektní lyžování v Salzburger Sportwelt

Skiareál St. Johann im Pongau patří k těm nejvyhledávanějším v oblasti Salzburger Sportwelt a Ski Amadé. Perfektní infrastruktura a široký výběr sjezdovek všech obtížností nabízejí naprosto fantastické podmínky pro lyžování. Vyhlášená lyžařská túra Sankt Johann im Pongau Geisterberg se postará o nevšední zážitek pro celou rodinu – po cestě vás budou doprovázet čarodějnice a strašidla. Vyzkoušejte také sáňkařskou dráhu nebo kluziště. Chystáte se sem před Vánoci? Nádherná adventní výzdoba malebného městečka na vás uchvátí svojí slavnostní atmosférou.

Sankt Johann im Pongau v létě: Výlety za přírodou i za kulturou

Jaké naplánovat v Sankt Johann im Pongau výlety? Zajeďte si za kulturou nebo na nákupy do města Salcburk, vzdáleného pouhých 60 km. Pokud vás to táhne spíš na hory a do přírody, prozkoumejte okolí na kole nebo pěšky. Skvělým tipem na výlet je třeba soutěska Liechtensteinklamm s vodopádem (St Johann im Pongau Wasserfall). Nespočet aktivit ale nabízí i samotný St. Johann im Pongau – Geisterberg (zábavní park), wellness, kino, restaurace, obchody – každý si tu vybere to své. A kde se ubytovat? Mezi populární možnosti patří např. St. Johann im Pongau hotel Alpendorf, hotel Alpina, Jugendhotel Weitenmoos nebo hotel Lerch. Levnější variantou, kde přespat v Sankt Johann im Pongau, je např. camping s výborným zázemím nebo rodinné penziony, tzv. gasthaus.Kde se nachází: