Altenmarkt-im-Pongau © Oesterreich-Werbung Foto Wolfgang Weinhaeupl

Altenmarkt

Aktivní dovolená v Rakousku pro sportovce i gurmány

Podmanivá příroda, široká nabídka sportovních aktivit a vyhlášená gastronomie. V Altenmarkt, jednom ze sedmi center salcburského sportovního světa (Salzburger Sportwelt), to zkrátka žije po celý rok. 

Altenmarkt v zimě: Magické adventní trhy a perfektní lyžování

Altenmarkt-Zauchensee je přezdíván jako lyžařský ráj na druhou – nadchne totiž jak lyžaře-začátečníky, tak zdatné sjezdaře, milovníky snowboardingu a freeride lyžování v prašanu. Každoročně se tu koná také světový pohár v lyžování. Příznivci bílé stopy budou nadšení z více než 260 km upravených běžeckých tras. Po dni stráveném sportem si odpočiňte v Altenmarkt Therme Amadé, zážitkových termálních lázních. Chystáte se sem v předvánočním období? Navštivte kouzelný adventní trh v Altenmarkt im Pongau (Altenmarkt Christkindlmarkt) s magickou atmosférou.

Altenmarkt v létě: Výlety za přírodou i delikatesami

V samotném srdci salcburského sportovního světa se nachází městečko Alternmarkt im Pongau obklopený krásnými zalesněnými kopci. Rádi trávíte čas v přírodě? Vydejte se do ATOMIC Vital Park ležícího mezi městečkem Altenmarkt a sousední horskou vesnicí Zauchensee. Čeká na vás 240 km tras a stezek určených pro turistiku, cyklistiku a nordic walking. V centru Altenmarkt probíhají oblíbené kulinářské výlety s průvodcem, který vás vezme na ochutnávky specialit místní gastronomie. Nenechte si ujít ani návštěvu Altenmarktim Pongau aquaparku s venkovními a vnitřními bazény, tobogány a saunami.Kde se nachází:

Ubytování

Altenmarkt