Salzburger Sportwelt

7 rezortů s prvotřídním sportovním zázemím

Láká vás aktivní dovolená v Rakousku? Vydejte se s celou rodinou do oblasti přezdívané salzburský sportovní svět s nekonečnými možnostmi pro zimní i letní sporty. Obklopte se překrásnou přírodou okolních hor, relaxujte v luxusních spa a wellness a pobavte se na jedné ze zdejších výjimečných kulturních akcí. Ubytujte se v jedné ze sedmi obcí v této oblasti – Filzmoos, Radstadt, Flachau, Wagrain, Altenmarkt, Eben, St. Johan im Pongau. Každá z nich má rozhodně co nabídnout.


Užitečný tip na začátek: Pořiďte si Salzburger Sportwelt Card, která nabízí zvýhodněné vstupy na různé atrakce po celou dobu vaší dovolené!

Salzburger Sportwelt v zimě: Parádní lyžování i kouzelné adventní trhy

Chystáte se do Salzburger Sportwelt v zimě? Zalyžujte si ve světoznámém lyžařském středisku Salzburger Sportwelt amadé (Ski amadé) se 760 kilometry upravených sjezdovek. Pokud jste opravdoví nadšenci do sjíždění kopců, ve Flachau máte možnost ubytování přímo na sjezdovce s nepřekonatelným výhledem i možností večerního lyžování.


V předvánočním období nasajte vůně svařáku a pochutnejte si na místních specialitách na adventním trhu v Altenmarkt im Pongau (Altenmarkt Christkindlmarkt). Také Radstadt Altenmarkt – adventní trh v sousedním městečku – vás uchvátí svojí magickou atmosférou.


Ve druhé polovině ledna si nenechte ujít Filzmoos balloon festival (německy Filzmoos Ballonwoche). Po celý týden tu k obloze vylétávají stovky balonků různých tvarů, barev a velikostí; úchvatná podívaná nejen pro děti!

Salzburger Sportwelt v létě: Turistika, vodní hrátky a odpočinek

Možnosti túr a procházek jsou v salzburské oblasti téměř nekonečné. Vydejte se na některou z turistických tras v okolí městečka Flachau. V létě stojí za to projít se ke křišťálově čistým horským jezerům a kochat se pohledem na majestátní hory. Naplánujte si také výlety v Sankt Johann im Pongau nebo v malebné oblasti Wagrein Kleinarl.


Natrénujte odpal a poměřte síly s přáteli na jednom z golfových hřišť. Populární je například Radstadt Golf s perfektně upraveným greenem.


Patříte mezi vodní živly? Rodiny s dětmi nadchne aquapark ve Flachau nebo aquapark ve Wagrainu. Vyřádíte se na tobogánech a zábavných vodních atrakcích. A že vás láká spíše odpočinek? Rozmazlujte se ve wellness Wagrain nebo Radstadt wellness a zajděte si třeba na masáž nebo do sauny a vířivky.


Kde se nachází:

Ubytování

Salzburger Sportwelt

Tento web používá personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti pomocí souborů cookie. Používáním webu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.