Abwechslungsreicher Barfußweg © MAYA Inspiranto (Tourismusverband Rauris)
Rauris-im-SalzburgerLand © SalzburgerLand-Tourismus Foto Achim-Meurer
Familienwanderung auf Tillys Waldpfad © MAYA Inspiranto (Tourismusverband Rauris)
Familie-wandert-auf-der-Mitterastenalm-Rauris © SalzburgerLand-Tourismus
Entspannung am Speicherteich © MAYA Inspiranto (Tourismusverband Rauris)

Rauris

Odhalte nejklidnější místo v turistické oblasti Salcburska. Městečko Rauris nabízí sportovní vyžití stejně jako dokonalou relaxaci v srdci čisté přírody.

Rauris v zimě

Malé lyžařské středisko Raurisertal s rodinnou atmosférou vám poskytne perfektně upravované sjezdovky bez davů lyžařů. Přes nevelkou rozlohu tu najdete trasy všech náročností, ideální podmínky pro lyžování tu mají hlavně začátečníci a děti. Lanovkami Hochalmbahn a Gipfelbahn vyjdete do výšky přes dva tisíce metrů a mezi stanicemi vleků a lanovek můžete zdarma přejíždět ski busem. Chcete-li si naplno vychutnat klid Raurisu a jeho okolí, vydejte se na skialpech tichou krajinou, kde další turisty potkáte jen výjimečně. Zato vás obklopí hory a nekonečné výhledy na třpytící se zimní krajinu pokrytou sněhem. Oblíbené trasy jsou na třítisícovky Hoher Sonnblick a Hocharn na konci rauriského údolí.

Rauris v létě

Oddejte se blahodárnému působení člověkem nedotčené přírody, která obklopuje městečko Rauris ze všech stran. Čistou horskou krajinu národního parku Vysoké Taury tu protkávají vodopády a pramenité potůčky, a proto se této oblasti přezdívá údolí pramenů. Tato křišťálově čistá voda je pitná a přináší i zlato. Ve zlatokopecké vesničce si sami můžete nějaké narýžovat. Výlety všeho druhu jsou tu výjimečným zážitkem. Jak budete putovat po zaoblených horských úpatích, spatříte při dobrém počasí i na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner. Kvetoucí cestou do údolí Gaisbach se z mnoha informačních tabulí dozvíte o okolních květinách a v oblasti Rauris Krumltal – údolí supů vám správci národního parku ukážou majestátní dravé ptáky.

Ubytování v lokalitě:

Penziony s rodinnou atmosférou, hotely s širokým zázemím, apartmány nebo přestavěné farmy, takové ubytování najdete v Raurisu. Ať cestujete už v páru nebo s celou rodinou či zvířátky, máte si z čeho vybírat.

Typická kuchyně v lokalitě:

Nejznámějším pohostinstvím je v areálu Raurisertal Hochalm, horská chata na konci lanové dráhy. Nejen tady si můžete dát typicky rakouský řízek „Wiener Schnitzel“, zvěřinu se zelím a knedlíky nebo jablečný štrúdl.Kde se nachází:Ubytování

Rauris

Tento web používá personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti pomocí souborů cookie. Používáním webu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.