Radfahren-E-biken-in-der-Region-Zell-am-See-Kaprun © Oesterreich-Werbung Fotograf thecreatingclick.com
Biking-in-Zell-am-See-Kaprun © SalzburgerLand-Tourismus Fotograf David Schultheiss
Den-Zeller-See-geniessen © Martin Steinthaler
Luftaufnahme-Zell-am-See © Zell-am-See-Kaprun-Tourismus-GmbH Fotograf Nikolaus Faistauer

Ubytování

Zell am See Kaprun


Region Kaprun Zell am See je plný vzrušujících zážitků a se slevovou kartou Zell am See Kaprun Card si je užijete obzvlášť. Samotný Kaprun je vstupní branou do světa Vysokých Taur. 

Zell am See v létě: výlety a nádherné přírodní scenérie

Máte rádi dobrodružství? Pak je tu právě pro vás k dispozici adrenalinem prošpikovaná soutěska Sigmund Thun Klamm a pro malé dobrodruhy nezapomenutelná dračí stezka Zell am See Schmittenhöhe. Preferujete turistiku? Rakouské Monte Carlo aneb Bad Gastein je pro vysokohorskou turistiku a výlety pro celou rodinu jako dělané. Rozhodně nezapomeňte navštívit v Bad Gastein 140 metrů dlouhý visutý most. Po náročném dni můžete navštívit v Zell am See aquapark v resortu Tauern Spa nebo nedaleké skalní lázně Bad Gastein Spa a dobít zde svou energii pro další dny.

Zell am See v zimě: skvělé terény pro všechny

V zimě můžete brázdit svahy první rakouské ledovcové lyžařské oblasti Kaprun Kitzsteinhorn. Ledovec Kaprun Vám nabízí bezmála 140 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti a mystický výhled z plošiny Gipfelwelt 3000 vám poskytne jedinečný pohled na nejvyšší horu Rakouska, Grossglockner. No uznejte, kdo by se rád nepochlubil, že tam byl. Pro nadšence freeridového lyžování nabízí Bad Gastein ski resort jednu ze čtyř lyžařských oblastí, a tou je právě Sportgastein.

Ubytování v lokalitě:

Region Zell am See má širokou nabídku ubytování, a to ve všech cenových kategoriích - od luxusních hotelů přes penziony až po ubytování v místních apartmánech přímo v Kaprunu nebo v malebných vesničkách v okrese Zell am See, Piesendorf a Niedernsill. Celoročně se můžete ubytovat přímo v Zell am See kempu u jezera s příhodným názvem Seecamp.

Typická kuchyně v lokalitě:

… všechny milovníky jídla a pití nadchne. Doporučujeme gurmánské zážitky v podobě místních ochutnávek tradičního tyrolského špeku a vepřového masa z Mangalice, v pohostinném rodinném podniku Krimbacher. Nakonec se můžete po příjemně stráveném dni vydat do víru maloměsta a užít si všeho, po čem srdce touží, třeba v Baumbaru v Kaprunu.