Wandern-Saalbach-Hinterglemm© saalbach.com Foto Mirja Geh
Lake-of-Charity-Saalbach-Hinterglemm © saalbach.com Foto Daniel Roos
Hochseilpark-Saalbach-Hinterglemm © saalbach.com Foto Mirja Geh
Golden-Gate-of-the-Alps-Saalbach-Hinterglemm © saalbach.com Foto Mirja Geh
E-Bike-Saalbach-Hinterglemm © saalbach.com Foto Daniel Roos

Hinterglemm

Nezapomenutelná dovolená v pohoří Pinzgau v Salcbursku

Úchvatná horská panoramata, regionální pochoutky v rustikálních lyžařských chatách - to vše a ještě mnohem víc na vás čeká na vaší zimní dovolené v Saalbachu-Hinterglemm! Saalbach-Hinterglemm se nachází v regionu Pinzgau, v údolí řeky Saalbach, která je orientována z východu na západ. 

Hinterglemm v létě: triumfální dovolená!

Glemmtal, také známý jako „Údolí her“, nabízí širokou škálu atrakcí a vzrušujících herních parků pro děti i pro dospělé. Můžete se například setkat se Sněhurkou v pohádkovém lese Hinterglemm, vyřezat si vlastní turistickou hůlku v lesoparku Schnitza nebo jít do vznešených výšin vrcholků stromů ve výšce 40 metrů! Nejvyšší trasa v Evropě “Baumzipfelweg” je dlouhá 1 km a vede přes nejdelší visutý most v Alpách “Golden Gate Brücke” o délce 200 metrů.


Říká vám něco “7 vrcholů Saalbach-Hinterglemm”? 7 vrcholů je výzvou pro všechny zkušené turisty. Tato 24 kilometrů dlouhá horská túra s převýšením 1413 metrů vede přes nejvyšší vrcholky krásného údolí Glemmtal.


Pro všechny geocachery a ty, kteří se chtějí stát jedněmi z nich, je zde 15 kilometrová silniční stezka podél Saalachu.

Nebo vás láká jízda terénem? Pak je tu přesně pro vás “Glemmy Off-road Park”. Na 60 000 m² můžete svižně uhánět, ať už v jedno nebo dvoumístné čtyřkolce a to celoročně!

Pokud toho máte ještě málo, pak se můžete začátkem července zůčastnit v Bike Eldorado Saalbach Hinterglemmu “GlemmRide Bike Festivalu”, víkendu plných nejen cyklistických akcí s FMB Slopestyle, Downhill a Expo! 

Hinterglemm v zimě: zábava a akce pro každého!

Co by byl “Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn” bez jeho četných sněhových parků? Vyzkoušejte některý z nich, přímo v centru Hinterglemmu. Různé překážky jako nový gap kicker, spine, wall-ride, stejně jako raily a boxy nebo 22 metrů dlouhý kombinovaný box a 9 metrů dlouhý C-Rail potvrzují motto Nightparku - “Freestyle unlimited”. Nightpark je uměle osvětlen a otevřen ve dne i v noci. 

V Hochalm, lyžařském areálu v zadní části údolí Glemmtal, je další “Playground snowpark” plný zábavných prvků pro snowboardisty a freestylisty. 

Máte s sebou lední brusle, a nebo by jste si to chtěli vyzkoušet? Pak můžete vyrazit na prostorné kluziště ve sportovním centru Saalbach Hinterglemm nebo na zamrzlé jezero Zeller See a být obklopeni vysokohorským panoramatem. Za špatného počasí můžete využít kryté kluziště v Zell am See.

Další zábavnou zimní zkušeností může být Eisstockschießen nebo-li metaná. Sport, který je vhodný pro každou věkovou skupinu!

Chcete-li si na své dovolené trochu odpočinout, projeďte se večer na saních nádhernou zimní říší údolí Glemmtal. 

Ubytování v lokalitě:

Hledáte v Saalbachu Hinterglemm ubytování? Ať už cestujete sami, chcete strávit romantické dny se svou partnerkou/svým partnerem, nebo by to měla být perfektní rodinná dovolená, pak jste zde na správném místě. V nabídce najdete velký výběr ubytování přímo v Saalbachu Hinterglemm v penzionech, hostincích, apartmánech, na farmách nebo v hotelu. Rezervujte si svou dovolenou již dnes!

Typická kuchyně v lokalitě:

Pinzgauer speciality, Salzburgské pochoutky, tradiční rakouská kuchyně nebo mezinárodní kuchyně? Místní gastronomie vás potěší. Nabídky místních restaurací a rustikálních chat se navzájem dokonale doplňují. Můžete ochutnat tradiční, všestranné Kaspressknödel (sýrové knedlíky), které se obvykle podávají v polévkách. Nebo Granggn-Stanitzl (brusinkový kornout), dezert s “Granggn” (dialektový termín pro brusinky) ve tvaru kornoutu.Kde se nachází:

Ubytování

Hinterglemm