Mountainbike-Abfahrt-ueber-den-Flying-Gangster-Bikepark-Leogang © Oesterreich-Werbung Foto Martin Steinthaler-TineFoto
E-Bike-Saalbach-Hinterglemm © saalbach.com Foto Daniel Roos
Wandern-Saalbach-Hinterglemm© saalbach.com Foto Mirja Geh
Golden-Gate-of-the-Alps-Saalbach-Hinterglemm © saalbach.com Foto Mirja Geh
Lake-of-Charity-Saalbach-Hinterglemm © saalbach.com Foto Daniel Roos

Ubytování

Leogang


Outdoorové aktivity a spousta dalších kulturních zážitků!

Jakmile dorazíte do Leogangu v Rakousku, Váš každodenní život automaticky zmizí. 

Rekreační středisko Leogang v Salcburku se nachází ve výšce 788 m nad mořem v podlouhlém údolí povodí Leogang, a je obklopeno skalnatým masivem Leoganger Steinberge a Kitzbühelskými Alpami. Můžete zde očekávat spoustu nejlepších outdoorových aktivit, a ve spojení s dobrou dávkou vřelé rakouské pohostinnosti, mnohem více.

Leogang v létě: nejlepší dovolená na horských kolech v Rakousku!

Leogang je díky známému “Leogang Bikeparku” jedním z nejlepších cyklistických regionů Rakouska, který nabízí více než 720 km sjezdovek pro horská kola, 480 km sjezdovek pro cyklisty v údolí a bikepark s téměř nevyčerpatelnou nabídkou aktivit pro horské cyklisty. V oblasti Leoganger Steinberge a Grasberge existuje také velmi dobře vyvinutá síť turistických tras. Pokud hledáte skutečný adrenalinový zážitek, vyzkoušejte “Leogang Flying Fox XXL”, jednu z nejdelších ocelových kabelových skluzavek na světě, o délce 1600 kilometrů a špičkové rychlosti až 130 km/h.

Protože oblast Saalfelden Leogang je také známá svými kulturními památkami, v Leogangu se během léta samozřejmě konají různé akce, jako je “ALM: KULTUR” nebo “Out of Bounds Festival” - nezapomenutelný cyklistický víkend aneb “Leogang Downhill Weltcup”.

Leogang v zimě: známá lyžařská Mekka Rakouska!

Díky propojení okolních lyžařských oblastí pod názvem “Skicircus Leogang Saalbach Hinterglemm Fieberbrunn”, nabízí všem lyžařům nejen jedinečnou škálu rozmanitých a dobře upravených sjezdovek, ale také spoustu zábavy v “Nitro Snowparku”. Ideální místo ke zdokonalení svých dovedností ve freestylu. Můžete se těšit na přírodní freeridový park, s GoPro Bagjump můžete trénovat nové skoky a nebo jen tak chillovat v “Chillhouse Adlerhorst”. A co je na tom vše nejlepší? Že zde máte bezplatný přístup k internetu, takže se o své zážitky můžete ihned podělit s ostatními fanoušky.

I mimo sjezdovky má Leogang co nabídnout. Co třeba Ski túra nebo procházka poklidnou zimní krajinou na sněžnicích, a nebo projížďka na saních? V Saalfeldenu Leogang můžete sáňkovat na čtyřech sáňkařských drahách, nejdelší, 6 km přírodní sáňkařská dráha je na Bibergu. Ovšem teprve v Asitzu začíná ta pořádná sáňkařská zábava, ve dne i v noci na osvětlené trase.

V kombinaci se zastávkou v jedné z místních chat a ochutnávkou regionálních jídel to vypadá na velmi úspěšný den strávený na sněhu, a s kartou “Saalfelden Leogang Card” máte v létě i v zimě mnohé z nabídek v regionu levnějších, nebo zdarma.

Ubytování v lokalitě:

Kde se ubytovat? Pro kempingové nadšence je tu možnost celoročního ubytování nedaleko Leogangu v “NaturCamping Mauerhäuslu”. Dáváte-li přednost pohodlnějšímu ubytování, je zde spousta pohostinných selských usedlostí, apartmánů, rodinných hotelů vhodných pro ubytování rodin s dětmi, např.v Leogangu Familienhotel Lindenhof nebo luxusních hotelů přímo v Leogangu jako je hotel PURADIES.

Typická kuchyně v lokalitě:

Chutné sýry, pikantní klobásy, křupavou zeleninu a očistné pálenky - nejen to, ale i spoustu dalších tradičních jídel můžete ochutnat přímo ve více než 60 lyžařských chatách ve Skicircusu. Při nakupování, hledejte zelenou pečeť kvality „Echt.Gsund.Guad“, která identifikuje produkty z místního regionu. Náš tip: určitě vyzkoušejte místní bramborové “Nidai” nebo “Bachlkoch” takzvaná místní regionální „jídla chudých lidí“.