Panoramawanderung-am-Kitzbueheler-Horn © Franz Gerdl
Kitzbuehel © Oesterreich-Werbung Foto Sebastian Stiphout

Kitzbühelské Alpy

Vstupte do kouzelné krajiny protkané romantickými městečky a nádhernými údolími lemovanými výraznými horami. Kitzbühelské Alpy žijí turistickým ruchem víc než 120 let, takže si tu návštěvníky umí opravdu hýčkat.

Kitzbühelské Alpy v zimě: spousty sněhu na měkkých pastvinách

V porovnání s okolními pohořími patří Kitzbühelské Alpy k těm nižším, proto tu také najdete převahu méně náročných sjezdovek se širokými svahy. Díky tomu sem s oblibou jezdí rodiny s dětmi, ale na své si přijdou i zkušení lyžaři. Srdcem celého regionu je městečko Kitzbühel, které těmto Alpám dalo svůj název. Nejvíc proslavily Kitzbühel závody světového poháru sjezdového lyžování, které sem každoročně lákají slavné osobnosti. Závod Kitzbühel Hahnenkamm je považovaný za nejtěžší kvůli extrémně strmé sjezdovce Streif.  I vy si tu můžete užít luxusní služby místních podniků anebo přímo obávanou sjezdovku či freeride v hlubokém sněhu.

Kitzbühelské Alpy v létě: pořád je co dělat

Spoustu zážitků nabízí Kitzbühel v létě. Charakteristickým sportem je pro Kitzbühel golf, protože hned v těsné blízkosti najedete čtyři hřiště, nedaleko pak dalších 30. Tento golfařský ráj využívá různorodých terénů a odmění jedinečnými pohledy na vrcholky Alp. V letním období vás v Kitzbühelských Alpách obklopí uklidňující zelená barva všudypřítomných lesů a pastvin, ze kterých se ve vyšších polohách klube skalnatý terén. Chcete-li svou dovolenou pojmout pohodově, svezte se na vrcholky lanovkou. S letní kartou se dostanete na 36 lanovek a k tomu získáte slevy po celém regionu. Neomezené vodní radovánky si dopřejete na jednom z nesčetně průzračných jezer (rašelinné Schwarzsee je nejteplejší).

Ubytování v lokalitě

Ubytování je tu pro všechny, od pětihvězdičkových hotelů po horské chaty. Ať už pro náročné ve městech jako St. Johann,Wörgl, Kirchberg, nebo v jedné z vesniček či na samotě pro větší klid.

Typická kuchyně v lokalitě

Pohodovou atmosféru horské krajiny perfektně odráží místní kuchyně a její speciality. K těm patří Kaiserschmarrn (sladký trhanec s rozinkami) nebo Gröstl (brambory na pánvi s opečeným masem a volským okem). Žízeň zaženete výborným pivem z místních minipivovarů.Kde se nachází:Ubytování

Kitzbühelské Alpy