Grossglockner-Hochalpenstrasse © Oesterreich-Werbung Foto Julius Silver
Grossglockner-Hochalpenstrasse-Blick-auf-den-Grossglockner-und-die-Pasterze © Grossglockner-Hochalpenstrassen-AG
Grossglockner-Hochalpenstrasse-Kaiserbesuch © Grossglockner-Hochalpenstrassen-AG Foto Andreas Kolarik

Ubytování

Bruck-Grossglockner Hochalpenstrasse


Vysokohorská silnice nabízí úchvatná panoramata

Plánujete dovolenou v oblasti hory Grossglockner a městečka Bruck? Zařaďte do svého itineráře projížďku po Bruck-Grossglockner Hochalpenstrasse, nejoblíbenější vysokohorské alpské silnici.

Bruck-Grossglockner Hochalpenstrasse: Na kole, na motorce a autem

Úchvatné scenérie Národního parku Vysoké Taury na vás čekají při projížďce po ikonické Bruck-Grossglockner Hochalpenstrasse. Jednu z nejvyhledávanějších atrakcí v Rakousku ročně navštíví až 900 tisíc návštěvníků. Silnice je zpoplatněna a je otevřena denně v období od května do začátku listopadu (počasí na Grossglockner je přes zimu nevyzpytatelné). Spojuje obce Fusch a Heiligenblut a v nejvyšším bodě (Hochtor, 2504 m. n. m.) prochází tunelem. Délka Bruck-Grossglockner Hochalpenstrasse je 47,8 km a zdoláte při ní převýšení 1 748 metrů.

Bruck-Grossglockner Hochalpenstrasse je sjízdná na kole, na motorce a autem. Předem si zjistěte, jaké je v oblasti Glossglockner počasí (napoví vám Glossglockner webkamera) – ideální podmínky představují jasnou oblohu a minimální vítr. Zastavte se minimálně na dvou hlavních vyhlídkách – Edelweissspitze a Franz Josefs Höhe, odkud můžete zahlédnout nejvyšší rakouskou horu a ledovec Grossglockner.