Jungfernsprung-in-Heiligenblut © HT-NPR Foto Klaus Dapra
Heiligenblut © Oesterreich-Werbung Foto Lisa Eiersebner

Heiligenblut am Grossglockner

Vysokohorské středisko nacházející se v Rakouské spolkové zemi Korutany, v národním parku Hohe Tauern, je rájem pro milovníky aktivní dovolené. 


Idylická horská vesnička se stejnojmenným střediskem dosahující až do nadmořské výšky 2 902 metrů poskytuje svým návštěvníkům dokonalé panoramatické výhledy na okolní vrcholky hor. 

Heiligenblut am Grossglockner v zimě:

Tento lyžařský areál vám nabízí 55 km sjezdovek, 12 km běžkařských tras, dostatek terénu pro freeride lyžování a také přírodní lyžařské trasy. Skipasy si můžete zakoupit denní  nebo vícedenní. Pro dopravu mezi ubytovacími jednotkami v Heiligenblut a lyžařským areálem můžete využít bezplatný skibus. 


Díky vysoké poloze umístěného střediska zde máte záruku kvalitního sněhu a nic vám tak nebrání v zimních radovánkách. Velkým zážitkem je zde zimní turistika nebo lezení po ledu. Areál je přizpůsoben také pro rodiny s dětmi, děti si zde mohou užít sáňkování, bruslení nebo jízdu na saních tažených koněm. 


Tip: Nejste-li ještě zcela rozhodnuti pro návštěvu střediska Heiligenblut am Grossglockner nebo si chcete jen potvrdit dobré počasí a kvalitní sněhové podmínky, doporučujeme shlédnout některou z webkamer umístěných přímo v areálu. 

Heiligenblut am Grossglockner v létě:

Letní dovolenou v této oblasti si nejlépe vychutnáte při procházkách místní krajinou. Mezi nejoblíběnější turistické trasy patří 3 hodinová procházka Gamsgrubenweg, při které se budete dívat na majestátní vrchol nejvyšší  hory Rakouska – Grossglockner nebo 4 hodinová procházka k ledovci Pasterze.

 

Trávíte-li raději dovolenou v sedle horského kola, doporučujeme si projet alespoň pár cyklostezek této oblasti. Nebudete litovat.


Možností ubytování:

Možností ubytování je ve vesničce Heiligenblut nespočet – oblíbený je hotel Hunguest nacházející se kousek od centra, hotel Rupertihaus ležící 200 metrů od lanovky nebo bližší Landhotel Post, který najdete přímo u lanovky směřující na vrchol Grossglockner. Místní kulinářské specliality si nejlépe vychutnáte v některé z místních alpských hospůdek.Kde se nachází:

Ubytování

Heiligenblut am Grossglockner