Nationalpark-Hohe-Tauern-Krimmler-Wasserfaelle © Oesterreich-Werbung Foto Reinhold Leitner
Krimml-Pinzgau-Salzburger-Land © Oesterreich-Werbung Foto Pigneter

Ubytování

Krimml


Pohádková dovolená v srdci národního parku

Kouzelná atmosféra nevelkého městečka Krimml v podhůří Vysokých Taur vás nadchne, ať už se sem vydáte v zimě nebo v létě. Slavné krimmelské vodopády, nedotčená příroda a nepřeberné možnosti sportování, nudit se tu opravdu nebudete.

Krimml v zimě: Zimní turistika a skvělé lyžování

Středisko Krimml nabízí velmi kvalitní zázemí pro lyžování – moderní lanovky, vleky a sjezdovky různých obtížností. Zároveň slouží jako dobrý výchozí bod pro lyžování v nedalekém, o něco známějším Zillertalu. Krimml je rájem pro všechny milovníky zasněžené zimní krajiny. Užijte si poklidnou procházku podél říčky Krimmler Ache nebo o něco náročnější turistiku na panoramatických stezkách v Hochkrimmlu. Obdivujte ospalé vesničky Zell, Gerlos a Wald nebo nazujte běžky a vydejte se na 200 km dlouhou trasu Pinzga. Vychutnejte si dobrodružnou jízdu na saních nebo romantickou projížďku v koňském spřežení. Jako třešničku na závěr si nechte krimmelské vodopády, které jsou během zimy obsypány rampouchy a sněhovou pokrývkou.

Krimml v létě: Vodní hrátky, horolezení a zchlazení na ledovci

Kaskádovité krimmelské vodopády, největší vodopády v Rakousku i v Evropě, jsou povinnou zastávkou i během léta. V přilehlém naučném parku WasserWunderWelten se interaktivní formou dozvíte zajímavé informace o vodě. Národní park Vysoké Taury vás v létě uchvátí krásou nedotčené přírody i nabídkou obrovského množství sportovních aktivit. Vyšlápněte si na vrcholky hor a kochejte se výhledem na Zillertalské Alpy. Vyzkoušejte turistické a cyklistické trasy v údolí, horolezení a ferraty různých obtížností. A kdybyste se potřebovali zchladit, vyrazte na lyže. Ano, na nedalekém ledovci Hintertux se totiž lyžuje po celý rok! Nebo dovádějte s dětmi v aquaparku v Mayrhofenu a Fügenu a na oblíbené tobogánové dráze Arena Coaster v městečku Zell am Ziller.