© www.embach.at
© www.embach.at
© Embacher Sporthotel.at
© Embacher Sporthotel.at

Embach

Na úpatí největšího pohoří Rakouska Vysoké Taury najdete pokojnou vesničku Embach, odkud to máte blízko ke všem atrakcím Salcburska.

Embach v zimě: sportování mimo davy turistů

Malebná vesnice Embach vás v zimě kromě hromad sněhu přivítá dokonale poklidnou atmosférou. Na místní sjezdovce s vlekem se nejlépe cítí děti a začátečníci, ski resort vám zajistí pohodovou výuku. Dvě noci v týdnu si zasáňkujete i večer na osvětlené dráze. Díky ideální poloze Embachu můžete na běžkách nebo sněžnicích prozkoumat různorodou krajinu, od tras hustými lesy až na pastviny s dalekými výhledy přes celé údolí. Za pár minut se ski busem nebo autem dostanete do několika větších lyžařských areálů. Například Embach a Rauris dělí jen 8 kilometrů.

Embach v létě

Prosluněná krajina a čerstvý vzduch vám tu přidají spoustu energie. Prozkoumejte místní tradice na vlastní kůži a ve farmářském světě si vyzkoušejte pečení chleba nebo hrnčířství. Z farmářského náčiní jsou sestavené i překážky pro minigolf, ale za prozkoumání stojí i okolí. Nenáročnou procházkou se za 30 minut z Embachu dostanete ke kapličce Utrpení Panny Marie. Jedno z nejstarších poutních míst této oblasti poskytuje překrásný výhled a v hostinci pod kapličkou si můžete dát něco dobrého. Pro náročnější výstup se vydejte k soutěsce Kitzlochklamm, kde jste pěšky za hodinku a čeká vás tu kaňoning nebo různorodé chodníky podél skal nad divokou řekou. Pokud vás láká rušnější atmosféra a koncentrace památek, jednoznačnou volbou je Salzburg.

Ubytování v lokalitě

Ubytování zahrnuje širokou nabídku apartmánů a penzionů. Náročnější klienti si oblíbili Embacher Sporthotel, kde nechybí wellness nebo atrakce pro děti.

Typická kuchyně v lokalitě

Tradiční recepty využívají místní čerstvé suroviny, jako výborný Kaspressknödel (sýrový knedlík, obvykle podávaný v polévce) nebo Hausmannskost (dušené hovězí s mrkví a kapustou). Chcete-li se pořádně najíst, místní restaurace a pizzeria je vyhlášená lokálními specialitami, steaky i bohatě obloženou pizzou.Kde se nachází:

Ubytování

Embach