Schwimmen im Zauchensee in Ihrem Sommerurlaub © zauchensee.com
Mit Spaß und Spiel die Natur entdecken © zauchensee.com
Klettern für die Kleinen- ein besonderer Spaß © zauchensee.com
Leckere Jause auf der Alm mit der Familie © zauchensee.com
Fischen im Zauchbach in Zauchensee © zauchensee.com

Zauchensee

Objevte nejvýše položené středisko v Salcburské oblasti

Perfektní dostupnost po dálnici A10 a vysoká nadmořská výška zajišťující sněhovou pokrývku až do začátku května udělala ze Zauchensee populární lyžařské středisko. Nudit se zde však nebudete ani v létě.

Zauchensee-Flachauwinkl: perfektní sjezdovky i freeride

Místní lyžařská oblast je označována jako Zauchensee-Flachauwinkl. Právě mezi těmito dvěma obcemi bylo vybudováno přes 80 kilometrů sjezdovek a 20 moderních lanovek a vleků. Snowboardisty nadchne dobře vybavený snowpark, terény s hlubokým sněhem zase potěší fanoušky freeridu. Je to nejvýše položená část Salzburger Sportwelt, takže zde tradičně bývají výborné podmínky až do jara. Sjezdovky různých obtížností lákají sportovní i rekreační sjezdaře a také rodiny s dětmi.

Zauchensee-Altenmarkt v létě: kolo, turistika i kultura

Za návštěvu stojí Zauchensee i v létě. Turistická oblast Zauchensee-Altenmarkt nabízí téměř 200 km turistických tras. V sedmém nebi se zde ocitnou zejména cyklisté – 150 km ideálních pro silniční kola i elektrokola, 600 km MTB tras a před pár lety vybudovaný okruh pro horská kola Stoneman Taurista. Ten vede z obce Flachau do Wagrain-Kleinar a na 123 kilometrech vás vyzve k překonání výškového rozdílu 4500 metrů. Odreagovat se můžete také v lanovém centru, v lezecké oblasti Seewand nebo v termálních lázních v Altenmarktu.

Zauchensee-Altenmarkt: ubytování přizpůsobte programu

Přímo v Zauchensee najdete spíše dražší hotely. Pokud hledáte levnější apartmány nebo penziony, ubytujte se v Altenmarkt im Pongau. V zimě odtud ale budete muset dojíždět k lanovkám. Řešením může být obec Flachauwinkl, kde budete přímo u vleku. Možností ubytování tam však není tolik.

Region je kulinářsky zajímavý

Po sportovním výkonu se odměňte místní specialitou. Ochutnejte duhového pstruha z jezera Zauchensee, zvěřinu z místních hor nebo ostružinové knedlíky. Jestli máte chuť na sladké, tak si objednejte tradiční císařský trhanec „Kaiserschmarrn“.Kde se nachází:

Ubytování

Zauchensee