© Steiermark Tourismus / Harry Schiffer
Wandern © Steiermark Tourismus Foto Harry Schiffer
Radfahren mit Frühlingsgefühlen: zwischen Apfelblüten auf der Weinland Steiermark Radtour nahe Puch. Oststeiermark © Steiermark Tourismus / Tom Lamm
Apfelstrudel-Pause auf der Weinland Steiermark Radtour © Steiermark Tourismus / Tom Lamm
Stubenbergsee © Steiermark Tourismus Foto Hans Wiesenhofer

Apfelland – Stubenbergsee

Lokalita Apfelland-Stubenbergsee, nacházející se v Rakouské spolkové oblasti Štýrsko, vás dostane především svou klidnou a romantickou atmosférou. Jak už z názvu lokality vyplývá, má zde pěstování jablek dlouhou tradici. To se samozřejmě odráží i do gastronomie – na jídelních lístcích místních restaurací najdete jablečné polévky, dezerty z jablek nebo vynikající jablečné mošty. Lokalita Apfelland – Stubenbergsee nabízí četné možnosti ubytování – od hotelů a penzionů (oblíbený je hotel Jufa nebo penzion Gruber), až po prázdninové domy, dovolenou na statku nebo pro dobrodružnější povahy kempování. 

Apfelland – Stubenbergsee v zimě:

Zavítáte-li do této lokality v zimních měsících, můžete si zalyžovat nebo užít jiný zimní sport (například snowboarding nebo běžkování) v některém z menších okolních středisek – v regionu Almenland nebo Joglland-Waldheimat. 

Apfelland – Stubenbergsee v létě:

Pojedete-li sem na letní dovolenou, pak byste si neměli nechat ujít koupání v největším jezeře určeném ke koupání v Rakousku – jezeře Stubenbergsee. Sportovní nadšence zaujme plavecký maraton, který se na jezeře koná v květnu nebo v červnu konaný triathlon.  Tak trochu jiný pohled na zdejší přídodu se vám naskytne při letu horkovzdušným balónem, při němž budete moci na jaře pozorovat do růžova rozkvetlé jabloně. Úchvatný zážitek! Děti si přijdou na své v zážitkových parcích, kde jsou pro ně přichystané nejrůznější atrakce. 

Tip: 

V září se v nedaleké vesničce Puch bei Weiz koná tradiční průvod, ve kterém můžete spatřit vozová korza nazdobená místními jablky. 

Pokud ještě nejste plně rozhodnuti, zajímají vás aktuální podmínky počasí nebo se chcete jen více navnadit – doporučujeme se podívat na webkameru umístěnou s výhledem na jezero Stubenbergsee.Kde se nachází

Ubytování

Apfelland – Stubenbergsee