© Wechselland.at
© Wechselland.at
© Wechselland.at
© Wechselland.at Foto Putz
© Wechselland.at

Wechselland

Rakouský region nacházející se ve východním Štýrsku (Oststeiermark) mezi městy Pinggau a St.Lorenzen am Wechsel, jen asi hodinu cesty od Vídně, je synonymem pro klidnou dovolenou. Tradice, zaručená pohoda, pohostinnost místních, podmanivá příroda s čerstvým vzduchem, kopcovitá krajina s hlubokými lesy – to vše a mnohem více vám nabízí malý a klidný region Wechselland. 

Wechselland v zimě:

V zimě nabízí tento region možnost lyžování na tamních zasněžených sjezdovkách.  Sjezdovky jsou díky svým pozvolným svahům vhodné spíše pro začátečníky nebo mírně pokročilé lyžaře. Skvělým zážitkem je zde i zimní turistika. Mezi nejlepší místa k prozkoumání patří přírodní parky Hohe Wand a Donau-Auen, překrásnou zimní trasou je okruh Zauberblick-Runde. 

Wechselland v létě:

Wechselland je výbornou oblastí pro pěší turistiku a cykloturistiku. Milovníci horské turistiky si jistě nenechají ujít výšlap na vrchol Hochwechsel (1743 m.n.m.), ze kterého se budou moci kochat panoramatickými výhledy do okolí. Pokud jste v dobré kondici, určitě si nenechte ujít okružní procházku Alpannonia od chaty k chatě okolo hory Joglland, neboť patří k těm nejhezčím ve východním Štýrsku. Po cestě narazíte nejen na úžasné výhledy do okolní krajiny, ale také budete moci ochutnat různé kulinářské speciality v místních chatách.


V závislosti na vámi vybrané variantě je možné zde projít až 120 km značených stezek. Obvykle se vychází z lázeňského střediska Fischbad nebo ze Semmeringu. Pokud nefandíte příliš dlouhým procházkám, vydejte se okolo alpských horských pastvin a obdivujte nedotčenou divočinu, staré stromy, rozkvetlé louky nebo se vydejte do lesa sbírat houby či bobule. Projeďte se po některé ze stezek na horském kole nebo využijte letní sáňkařskou dráhu. Milovníci koupání mohou využít přírodní koupaliště v Pinggau. 

Něco navíc:

Ve městě Friedberg najdete muzeum Thonet s nábytkem z ohýbaného dřeva. Pro děti bude zajímavá návštěva ranče s alpakami, které si budou moci i pohladit. Mimo to si zde můžete zakoupit nějaký zajímavý produkt vyrobený z vlny alpaky – například teplou deku, hřejivé vložky do bot nebo domácí přezůvky. 

Ubytování:

Ubytovat se můžete v hotelu, penzionu nebo v některém z místních hostinců. Privátní ubytování dále nabízí některé místní farmy. 

Gastronomie: 

Mezi místní speciality patří zejména med a výrobky z medu, masné výrobky, jablečná šťáva a mošt. Kde se nachází:Ubytování

Wechselland