Mountainbiken-in-der-Region-Schladming-Dachstein © Oesterreich-Werbung Foto Sebastian Stiphout

Schladming-Dachstein

4 alpské vrcholy plné sněhu a zábavy

Vyrazte do regionu mistrů světa v lyžování a užijte si adrenalin, odpočinek i vyhlášenou štýrskou pohostinnost na lyžařské houpačce vrcholů Hauser Kaibling, Hochwurzen, Planai a Reiteralm.

Schladming-Dachstein v zimě: lyžařský ráj pro velké i malé

Díky dokonalé lyžařské infrastruktuře, příznivému počasí a pořádné zásobě přírodního sněhu je Schladming ideálním místem pro náročné lyžaře i začátečníky. Na vrcholy více než 230 km místních sjezdovek míří 64 nejmodernějších lanovek a vleků, ze kterých se dolů odpíchnete na lyžích, běžkách, snowboardu i sáňkách. Děti si užijí maximum zábavy ve speciálně vybavených dětských areálech, stejně jako výlet na celoročně zasněžený ledovec Dachsteingletscher. Čeká tu na vás ledový palác, 100 m dlouhý visutý most i fascinující výhledy z panoramatické vyhlídkové plošiny Sky Walk.

Schladming-Dachstein v létě: zelené svahy protkané stezkami

S teplým počasím místní svahy zezelenají a odkryjí nekonečné možnosti, jak v regionu strávit aktivní dovolenou na horách. Přes 1000 km turistických stezek vás naláká ke klidným túrám napříč údolím i k výšlapu k horským pramenům ve výškách. Na některé z 22 lezeckých tras můžete vyzkoušet své horolezecké dovednosti a na tratích pro horská kola zase pořádně protáhnete nohy. Bude-li to málo, sklouznete se po nejdelším lanovém skluzu v Alpách Zipline Stoderzinken. Parádní adrenalinový zážitek zaručen.

Ubytování v lokalitě:

Ubytování v regionu Schladming-Dachstein vyniká svou rozmanitostí. Ubytujte se hned u svahu v tradiční horské chalupě, nebo využijte zázemí některého z hotelů nejvyšší úrovně. Rodiny s dětmi potěší útulné rodinné penziony, stejně jako komfortní apartmány v blízkosti všech důležitých atrakcí.

Typická kuchyně v lokalitě:

Po aktivním dni na svahu zamiřte do jedné z mnoha horských chat a ochutnejte Štýrsko na talíři. Zahřejí vás vynikající silné polévky, pochutnáte si na pirožcích s čerstvým sýrem, nebo se rozmazlíte štrůdlem jako od babičky. Vše z místních surovin, čerstvé a chutné.Kde se nachází
Ubytování

Schladming-Dachstein

Tento web používá personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti pomocí souborů cookie. Používáním webu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.