Winter_Teichalm © Almenland Foto B. Bergmann
Teichalmlifte © Almenland Foto J. Toedtling
Winter_Teichalm © Almenland Foto B. Bergmann

Almenland

Přírodní park nacházející se v Rakouské spolkové zemi Štýrsko je synonymem pro klidně strávenou dovolenou. Zelené louky, temné lesy, tmavě modré jezero Teichalmsee, dobytek pasoucí se na rozsáhlých alpských pastvinách – to vše a mnohem více vám nabízí lokalita přírodního parku Almenland. Možnosti ubytování jsou zde rozsáhlé – od prázdninových domů a penzionů, až po hotely, apartmány nebo třeba ubytování v kempu. Kulinářskými specialitami této oblasti jsou medy, sýry, maso, čokolády a bylinky. Za ochutnání stojí také místní ryby – především pstruzi. 

Almenland v zimě:

Kráčení ve sněhu na sněžnicích, zimní turistika, běžkování nebo sáňkování – to vše vám nabízí zimní dovolená v oblasti Almenlad. Pro vyznavače lyžování je k dispozici několik malých lyžařských areálů, vhodných především pro rodinnou dovolenou s dětmi. Děti, ale i dospělí si mohou zabruslit na zamrzlém jezeře Teichalmsee nebo na některém z kluzišť. Pokud však hledáte něco odvážnějšího, doporučujeme vyzkoušet lezení po ledopádu. 

Almenland v létě:

Oblast Almenland je díky svým rozsáhlým pastvinám vhodná především pro turistiku. Najdete zde jednoduché procházky vedoucí téměř po rovině, ale i těžší túry, u kterých se pořádně zapotíte. Co takhle vyzkoušet známou a pravděpodobně nejhezčí stezku této oblasti - trasu medvědí soutězkou?  Po cestě budete muset zdolat 109 mostů a 51 žebříků, než se dostanete k restauraci s krásným výhledem do údolí, po kterém bude následovat ještě výstup na samotný vrchol Hochlantsch a poté již jen zasloužený sestup ke krásnému jezeru. Nadšení cyklisté mohou brázdit cyklostezky na normálních, ale i horských elektrokolech. Rodiny s dětmi mohou lenošit u vody v rekreačním středisku Passail, které nabízí spoustu volnočasových aktivit pro dospělé i děti.Kde se nachází:


Ubytování

Apfelland – Stubenbergsee