© www.kaiserwinkl.com
© www.kaiserwinkl.com
© www.kaiserwinkl.com

Kaiserwinkl

Dokonalý odpočinek pro celou rodinu

Pohodová atmosféra tyrolského podhůří, ideální podmínky pro zimní i letní sporty, příznivé ceny a vřelá pohostinnost místních obyvatel – to je Kaiserwinkl. Užijte si dovolenou, na které se vy i celá rodina budete cítit jako doma.

Kaiserwinkl v zimě: lyže, běžky, sáňky, brusle

Mezi vesničkami Kössen, Schwendt, Walchsee a Rettenschöss najdete hned dvě lyžařská střediska. Zahmer Kaiser ve Walchsee nadchne rodiny s dětmi, zatímco náročnější lyžaři si přijdou na své v Bergbahnen Kössen s širokými a dokonale upravenými sjezdovkami. Nezapomeňte si vzít svou zimní Kaiserwinkl Card, ať můžete parkovat zdarma a získat slevu na skipasy. Odpoledne si parádně zaběžkujete kolem jezera Walchsee, nebo s dětmi vyrazíte na pořádnou sáňkovačku. Anebo raději na brusle? V lednu určitě vyhraje horkovzdušný balón. Během vzduchoplaveckého týdne se jich horským údolím vznáší každý den padesát!

Kaiserwinkl v létě: nahoru a dolů horským údolím

Hory obklopující Kaiserwinkl jsou protkané stezkami všech stupňů náročnosti a vy je můžete objevovat s horskými botami na nohách, nebo v sedle svého kola. V přírodní lezecké aréně ve Walchsee si pořádně protáhnete svaly vy i vaše děti a relax jim dopřejete hned vedle v jednom z nejteplejších jezer Rakouska. Hodit se vám bude letní Kaiserwinkl Card, se kterou si kromě spousty jiných slev zahrajete levněji i golf na jednom ze tří místních hřisť. Zajímavost pro vás – míček, který odpálíte v Tyrolsku, doletí až do Bavorska.

Ubytování v lokalitě:

V údolí Kaiserwinkl na vás čeká komfortní ubytování tradičního charakteru, ať již v rodinných penzionech, hotelech, stylových horských chatách, či na místních statcích a farmách. V létě stojí za vyzkoušení také camping v městečku Walchsee či Kössen.

Typická kuchyně v lokalitě:

Mléko zdejších krav je vyhlášené a vy si pochutnáte na sýrech, ze kterých ucítíte vůni zdejších pastvin. Neodoláte ani tyrolské slanině, domácím nudlím, nebo ručně sbíraným bylinným čajům a likérům. Prostě jako doma u tyrolské babičky.Kde se nachází: