Schloss-Ort-Gmunden-am-Traunsee © Oberoesterreich-Tourismus-GmbH Foto Andreas Roebl

Ubytování

Traunsee


Náročné horské túry i pohodová rodinná dovolená

Ubytujte se v jedné z obcí okolo jezera Traunsee (Gmunden, Altmünster, Ebensee a Traunkirchen). Čeká na vás příjemná rodinná dovolená nebo prodloužený víkend v překrásné přírodě oblasti Salzkammergut.

Traunsee v zimě: Pohádkový Gmunden a nenáročné lyžování

Lázeňské město Gmunden na břehu jezera Traunsee v předvánočním období ožívá adventními trhy. Večerní procházka zimním městečkem s nasvícenými památkami a charakteristickým kostelíkem tyčícím se nad hladinou jezera vás nadchne. Přes den se vydejte do přilehlého lyžařského střediska Traunkirchen a užijte si pohodové lyžování s idylickým výhledem na jezero a okolní hory. V okolí Traunsee si na své přijdou i příznivci běžkování (14 km upravených stezek). Zaujme vás také přírodní sáňkařská dráha, trasy pro zimní pěší turistiku nebo romantická jízda koňským spřežením.

Letní Traunsee: Turistika pro všechny věkové kategorie

Jezero Traunsee přímo vybízí ke koupání v průzračné smaragdové vodě, která v létě dosahuje teploty okolo 20 stupňů. Městečko Gmunden je pak skvělým výchozím bodem pro pěší výlety. Pohodové turisty zaujme bezbariérová stezka korunami stromů. Nechte se vyvézt lanovkou na horu Grünberg, odkud je možné pokračovat třeba k jezeru Laudachsee. Ostřílení sportovci si jistě vyberou z množství turistických tras s větším převýšením a užijí si pohled z výšky na jezero Traunsee, pohoří Höllengebirge a Traunstein, přezdívané jako „strážci Solné komory“. Navštivte také jezerní zámek Ort ležící na ostrově nebo krápníkovou jeskyni Gassel.