E-Biken-am-Gosausee © Oberoesterreich-Tourismus-GmbH Foto Ralf Hochhauser
SchafbergBahn © Salzkammergutbahn-GmbH Foto Ursula Bahr - kunstbahr
Rast-vom-Mountainbiken-im-Salzkammergut-mit-Kaiserschmarren © Oesterreich-Werbung Foto Martin Steinthaler TineFoto
Hallstatt © Oesterreich-Werbung Foto Sebastian Stiphout
Gosausee © Oesterreich-Werbung Foto Tom Lamm

Ubytování

Solná komora


Objevte rakouskou perlu v letní sezóně

Salzkammergut, tedy Solná komora, patří k nejnavštěvovanějším oblastem Rakouska. Není divu – alpské vrcholy, nádherná jezera a kouzelná městečka uchvátí srdce každého cestovatele.

Solná komora na kole i pěšky

Oblastí Solné komory vede slavná cyklistická trasa Salzkammergut Radweg, která měří 352 km. Ideálním výchozím bodem je Salzburg, ale na cyklostezku se můžete připojit v podstatě kdekoliv. Krásné trasy najdete také kolem místních jezer, zkuste například tu kolem Wolfgangsee – rovinatý terén ocení zejména rodiny s dětmi, senioři a příležitostní cyklisté. Velké množství turistických tras nadchne všechny, kteří se rozhodnou Solnou komoru v Rakousku prozkoumat pěšky.

Koupání v jezerech a toulky po městech

Během letního období vás budou vybízet ke koupání průzračně čistá jezera. Kromě Wolfgangsee jsou překrásná také jezera Attersee, Mondsee nebo Traunsee. Čeká vás zde nejen perfektní zázemí a upravené pláže, ale také široká nabídka sportovního vyžití. Půjčte si šlapadlo, vyzkoušejte kitesurfing či jízdu na vodních lyžích.

Pokud chcete krajinu vidět z jiné perspektivy, vydejte se na plavbu parníkem. Po odpočinku u vody vyrazte do Hallstattu – malebná obec na břehu Halštatského jezera je právem součástí Světového dědictví UNESCO. Návštěvu vesnice spojte s prohlídkou místních solných dolů. Sůl se tu těží už tisíce let a dala jméno celé oblasti. V okolí Dachsteinu pak rozhodně stojí za zastávku ledové jeskyně.

Solná komora – ubytování

Oblast Salzkammergut vyhledává velké množství turistů, čemuž odpovídá i široká nabídka ubytování. Za ta luxusnější a nejlépe situovaná si připlatíte, zejména v prominentních obcích jako je Hallstatt. Nicméně najdete i levnější varianty, podívejte se po ubytování v soukromí přímo u místních.

Ochutnejte místní speciality v Salzkammergut

Co by to bylo za dovolenou bez ochutnání lokálních specialit? V Solné komoře máte možnost ochutnat čerstvé ryby z tamních jezer – typický je zejména siven či síh. Jako dezert si dejte  „Kaiserschmarrn“, císařský trhanec s rozinkami.