©  obertilliacher-bergbahnen.com
©  obertilliacher-bergbahnen.com

Lesachtal

Panenská příroda nadchne v létě i v zimě

Lesachtal nepatří mezi nejvyhledávanější části Rakouska, díky tomu si tato oblast dokázala udržet nedotčenou přírodu, kterou můžete obdivovat v zimní i letní sezóně.

Lesachtal v zimě: místo pro rodiny s dětmi

Lesachtal Valley, údolí Lesachtal, se nachází v Gailtalských Alpách mezi Korutany a Východním Tyrolskem. Označuje se tak zhruba dvacet kilometrů dlouhá část údolí vedoucího podél řeky Gail. Rozhodně zde nenajdete žádná velká lyžařská střediska – oblast je vhodná spíše pro rekreační lyžaře, rodiny s dětmi a ty, co vyhledávají klid. Největší skiareál je v obci Obertilliach, kde na vás čeká 13 km upravených sjezdovek. Lesachtal disponuje také značenými běžkařskými tratěmi.

Až vás přestane bavit lyžování, udělejte si výlet na nedaleké jezero Pressegger See – je mělké, snadno zamrzne, a proto je populárním cílem bruslařů.

V létě nabídne Lesachtal turistické výšlapy i koupání

Nedotčená příroda, která je pro Lesachtal typická, v létě láká k romantickým procházkám, turistickým výšlapům, ale také k lezení. Na své si přijdou i ti, co krajinu rádi objevují z cyklistického sedla.

Zmiňované Pressegger See nabízí ideální podmínky ke koupání. Teplota vody dosahuje až 28 stupňů, k tomu přičtěte perfektní zázemí a několik krásných pláží. Pro další sportovní a kulturní vyžití poslouží Lesachtal Karte, která vám zajistí zlevněné vstupné do řady atrakcí v regionu.

Ubytování v Lesachtalu

Ať se ubytujete v hotelu, penzionu nebo si najdete apartmán v soukromí, odměnou vám bude zejména ničím nerušený klid. Ideálními výchozími body pro objevování Lesachtalu jsou vesničky Obertilliach, Birnbaum nebo St. Lorenzen im Lesachtal.

Ochutnejte místní sýr a špek

V kuchyni Lesachtalu naleznete vlivy italské, tyrolské či rakouské kuchyně. Bylo by hříchem neochutnat „Gailtaler Almkäse“, tedy místní sýr a „Gailtaler Speck“ (Gailtalský špek), který se pyšní ochrannou známkou a vyrábí se zde již od 15. století.Kde se nachází:

Ubytování

Lesachtal