Ubytování

Nassfeld


Více než 300 slunečných dnů v roce

Vydejte se za aktivní dovolenou do regionu s perfektními rakouskými službami a vřelou italskou pohostinností.

Nassfeld v zimě: záruka sněhu a modré oblohy

Díky unikátní poloze má středisko dostatek sněhu a slunečných dnů po celou zimní sezónu. Co víc si přát pro perfektní lyžovačku? Snad jen 110 km sjezdovek různých obtížností v pestrém terénu s dechberoucími výhledy, které uspokojí všechny typy lyžařů. Z údolní stanice Tröpolach vás vyveze nejdelší kabinová lanovka v Evropě, ze které se můžete spustit po 7,5 km dlouhé sjezdovce. Večerní lyžování si vychutnáte na nejdelším osvětleném svahu v Alpách.

Nassfeld v létě: koupání v jezeře s teplotou moře

Oblast Nassfeld leží na italsko-rakouských hranicích. Za ujetou vzdálenost vám bude odměnou dovolená plná slunce s nádechem jižanské pohody. Ať už pěšky nebo na kole můžete šlapat po stovkách kilometrů tras vinoucích se úchvatnou přírodou jihozápadních Korutan. Rodiny s dětmi ocení nenáročné cyklostezky s minimálním převýšením v údolí Gailtal, které zvládnou i ti nejmenší. Preferujete spíše adrenalin? Pak si vychutnejte rafting na řece Gail, singletrail nebo ferratu Däumling s 40 metrů dlouhým visutým mostem. Relaxovat můžete u průzračného jezera Pressegger See, kde teplota vody v létě dosahuje neuvěřitelných 28 °C.

Nassfeld – ubytování na sjezdovce pro každého

Nassfeld je jedinečný opravdu širokou nabídkou ubytování na sjezdovce, a to ve všech cenových kategoriích – od luxusních hotelů, přes penziony, až po ubytování u místních. Jednou z nejoblíbenějších lokalit pro ubytování uprostřed svahů je část Sonnleiten Nassfeld. Další možnosti najdete v údolí (např. Tröpolach nebo Hermagor).

Typická kuchyně v Nassfeldu

Při své návštěvě Nassfeldu rozhodně nezapomeňte ochutnat korutanské speciality z lokálních surovin. Regionální pochoutky kombinují rakouskou a italskou kuchyni. Příjemným překvapením pro každého gurmána jsou Kärntner Kasnudl – těstovinové taštičky plněné různými náplněmi.