Luenersee-Alpenregion-Bludenz © Oesterreich-Werbung Foto Julius Silver
Bludenz-Schloss-Gayenhofen © Oesterreich-Werbung Foto Dietmar Denger
Bludenz-Grosses-Walsertal-und-Klostertal © Oesterreich-Werbung Foto Dietmar Denger

Bludenz

Domov úchvatných hor i kultury

Navštivte malebné horské městečko Bludenz v centru rakouského Vorarlberska. Místní památky dýchají historií a hned za městskými branami stoupají vzhůru masy alpských vrcholů. Prozkoumejte je na lyžích i na kole a na posilněnou si dejte kousek čokolády. Fialová Milka je tady doma. 

Popis lokality:

Bludenz v zimě: lyže i památky na jednom místě

Obklopen 5 alpskými údolími nabízí Bludenz ideální zážitek všem milovníkům zimních sportů. Jen pár minut jízdy autem a jste v jednom z 10 lyžařských areálů s více než 1000 km perfektně připravených sjezdovek. Je libo rodinný Brandnertal s pohodovými trasami na dohled městu, nebo raději více adrenalinový Montafon končící až ve 3000 metrech nad mořem ledovcem Silvretta? Odpoledne můžete dát prostor běžkám, nebo si odpočinout v teplých bazénech lázeňského centra VAL BLU. Nabití energií se večer vydejte na cestu zpátky časem a objevte během procházky zasněženým městečkem kouzlo místních klášterů, kostela i barokního zámku. 

Bludenz v létě: poznejte Alpy všemi smysly

Vyrazte z bran města vstříc úchvatné alpské přírodě. Bohaté tematické stezky vás povedou k průzračným horským jezerům, za skalními ozvěnami, nebo naboso lesem a na louky k omamným horským bylinám. Různorodý terén protkaný cyklostezkami láká i k jízdě na kole, z Bludenze až do Klösterle, nebo ještě dál do Montafonu. Výletem lanovkou na Muttesberg ušetříte spoustu času - sluncem zalitá vyhlídková plošina leží na začátku řady horských tras a výhled z ní je dechberoucí. Na konci července ovšem raději zůstaňte ve městě. Koná se tu  věhlasný fialový festival čokolády Milka, který rozhodně stojí za to nevynechat. 

Ubytování v lokalitě:

Ubytování v Bludenzu vyniká komorností a příklonem k alpské tradici. Vybrat si můžete z řady hotelů a penzionů budovaných v duchu tradiční dřevěné architektury, z moderních wellness variant i pokojů u soukromých ubytovatelů. V letním období najdete ideální zázemí také v místních campingových lokalitách. 

Typická kuchyně v lokalitě:

V Bludenzu ochutnáte to nejlepší z tradiční vorarlberské kuchyně. Dejte si silný hovězí vývar s Flädle, játrovými knedlíčky v nudlovém obalu, nebo jakoukoliv omáčku z vynikajícího montafonského horského sýra. Mlsné jazýčky potěší Millirahmstrudel, tvarohový závin zalitý vanilkovým krémem. Ochutnat musíte i vynikající pivo z místního pivovaru Fohrenburg. Hned s prvním lokem pochopíte, proč je známé i za hranicemi.Kde se nachází:

Ubytování

Bludenz