Brandnertal-in-Vorarlberg © Oesterreich-Werbung Fotograf Popp Hackner
Heuernte-im-Brandner-Tal © Oesterreich-Werbung Fotograf Hans Wiesenhofer
Luenersee-im-Brandnertal © Vorarlberg-Tourismus walser-image.com
© Bikepark-Brandnertal Fotograf Michael Marte

Brandnertal

Klidná oblast v rakouské spolkové zemi  Vorarlbersko (Vorarlberg) a stejně pojmenované lyžařské středisko, nacházející se jen kousek od hranic s Lichtenštejnskem a Švýcarskem, si vás získá svou pohodovou atmosférou. 

Brandnertal v létě:

Máte zálibu ve vysokohorské turistice? Pak je pro vás oblast Brandnertalu tou správnou lokalitou. Vybrat si zde můžete z asi 400km dobře značených turistických tras.  Nadšení cyklisté zde mohou vyzkoušet své síly a zdatnost v horské cyklistice ve známém bikeparku Brandnertal. Vybírat můžete z několika úrovní - od jednoduchých tras až po ty složité.  Že vás turistika ani kolo moc nebere? Nevadí. Možností je zde daleko více – můžete zde hrát golf, koupat se v přírodním koupališti, jezdit na koni, zkusit paragliding nebo dokonce canoying. 

Něco navíc:

Pokud plánujete v letní sezóně využívat neomezeně lanovky, horskou silnici Silvretta Hochalpenstrasse, koupaliště, veřejnou dopravu aj., vyplatí se vám pořídit si tzv. Brandnertal card. 

Brandnertal v zimě: 

Přejete si zažít klidné zimní radovánky, příjemný skiareál bez front nebo se jen kochat výhledem na strmé vrcholky hor? To vše zde můžete zažít. Kupte si skipas, nechte se vyvézt lanovkou do dvou tisíc metrů nad mořem a zažijte parádní sjezd z kopce dolů. Lyžařský areál je návštěvníkům otevřen od prosince do března. Na své si zde přijdou také běžkaři, kteří mohou využít více než 30km upravených běžeckých tras. Děti a nelyžaři jistě ocení 6km dlouhou sáňkařskou dráhu. A až vás zimní radovánky přestanou bavit, co takhle zkusit jízdu se psím spřežením, projížďku na koni nebo dokonce lezení po zamrzlém vodopádu? Aktivit je zde na výběr spousta. 

Ubytování:

Ačkoli je zde možné se ubytovat v některém z hotelů nebo horských chat, hodně nabídek ubytování je zde poskytováno také v rodinných penzionech. Pro bikery či jedince dobrodružné povahy jsou zde k dispozici také kempy. 

Gastronomie: 

Protože je zdejší kuchyně velmi ovlivněna sousedním Švýcarskem, nesmí zde na jídelním lístku chybět sýry a různé speciality z nich. Zvláště pak chutné jsou „Käsespätzle“ (sýrové noky), sýrová polévka či sýrové knedlíky. Pokud máte rádi sladké, tak si určitě pochutnáte na smažených koblihách zvaných „Funkenküchle“.Kde se nachází:

Ubytování

Brandnertal