Podmínky pro cestu do Rakouska a zpět - COVID-19

Aktualizováno 10.6.2021


Informace k příjezdu do Rakouska pro české občany:

Od 19.5.2021 je opět možné navštívit Rakousko za turistickým účelem bez nutnosti absolvovat karanténu.


Tři body k úspěšnému pobytu v Rakousku pro občany ČR:


 1. Před příjezdem do Rakouska je nutné nahlásit všechny osoby vyplněním formuláře 

"Pre-travel-clearence" německá verze ZDE, anglická verze ZDE 


 2. Dále je nutné s sebou mít jakoukoliv z těchto variant osvědčení:


a) Osvědčení o prodělaném očkování (2 nebo 1 dávka dle typu vakcíny) – platné maximálně 9 měsíců od ukončení očkování* 

Je možné vycestovat již 22 dní po první dávce očkování (v případě, že je očkování na dvě dávky).


b) Osvědčení o prodělaném covidu – lékařské nebo úřední potvrzení o zotavení se z covidu v němčině nebo angličtině ne starší než šest měsíců nebo doklad o protilátkách (ne starší než tři měsíce)*** (Zdravotní osvědčení - německyanglicky)


c) Negativní test na covid a to s následujícími platnostmi: PCR Test 72 hodin od provedení, antigenní test 48 hodin od provedení***. Pokud budete v Rakousku déle než je platnost testů, je nutné se nechat přetestovat na místě. S místem testovacího centra a přihlášením k testování Vám rádi poradí ve Vašem ubytování. Každá spolková země má svůj seznam testovacích míst. Podle místa pobytu je dobré si před odjezdem zjistit nejbližší testovací centra.


*Osvědčení o očkování musí být oficiální – Očkovací kartička (průkaz) nebo osvědčení testovacího centra / lékaře a to v angličtině nebo němčině.

**Osvědčení o prodělaném covidu musí být oficiální, vystavené testovacím centrem / lékařem, a to v angličtině nebo němčině.

***Test nemusí mít děti do dovršení 10. roku věku, pokud cestují společně s dospělou osobou (např. rodič, učitel, vedoucí sportovní skupiny). Pokud děti cestují samostatně (bez doprovodu dospělé osoby), platí pro ně režim testování.


 3. Pro návrat do ČR je potřeba vyplněnit elektronický Příjezdový formulář, který najdete zde: prijezdovyformular.cz. Po vstupu na území ČR se do 5 dnů podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2. Do doby výsledku testu (u dětí mladších 5 let po dobu 5 dnů) se osobám, které přicestovaly do ČR, zakazuje volný pohyb na území ČR. Povinností je také 14 dnů po příjezdu nosit respirátor FFP2 bez výdechového ventilu všude mimo domov.

Od 1.6.2021 jsou hrazeny měsíčně 2 PCR testy a 4  Antigenní test pojišťovnou!!!


Pravidla v ubytovacím zařízení:

Pravidla z bodu č. 2 výše (očkování, prodělaná nemoc, negativní covid test) je třeba splnit nejen pro vstup, ale i pro úspěšné ubytování (v hotelu, penzionu, apartmánech…) a pro jakékoliv skupinové aktivity na místě, kde budete vy a další osoby – návštěva wellnes, restaurace, události s větším počtem účastníků (u událostí s větším počtem účastníků je nutné dbát pokynů pořadatelů a respektovat aktuálně platné omezení počtu účastníků takové akce – např. koncert, sportovní / kulturní akce).

Pozn. Při pobytu v apartmánech s vlastním stravováním bude vyžadováno osvědčení pouze při check-in bez nutnosti dalšího přetestování. Pokud budete mít v rámci ubytování stravu, kde se budete potkávat i s dalšími lidmi, pak je nutné se nechat přetestovat. Nutnost testování je stále potřeba během všech aktivit mimo ubytování. Jeden test vám vystačí skutečně pouze v případě, že během pobytu nenavštívíte jakoukoliv aktivitu, kde se schází více lidí – restaurace, welllnes, koupaliště apod.


Další pravidla pohybu na místě:


1. Do restaurace je vstup možný jen s testem, očkováním nebo potvrzením o prodělané nemoci, platí povinnost se na místě registrovat. U stolu mohou sedět pouze 4 dospělé osoby a jejich děti, max. ze dvou domácností. Na terase 10 dospělých a jejich děti.


 2. Rozestupy 2m a FFP2 masky ve vnitřních prostorách jsou povinné všude.


Výjimka z opatření pro cesty do Rakouska nepřesahující 24 hodin při návratu z Rakouska

Cesty do Česka / z Česka na dobu kratší než 24 hodin - bez omezení

Pokud pobyt osoby přijíždějící z Rakouska do Česka nepřesáhl 24 hodin (pobytu v Rakousku), je možno do ČR vstupovat bez epidemiologických omezení, tj. bez udávání důvodu, bez online registrace před cestou i bez nutnosti vlastnit doklad o bezinfekčnosti (tj. potvrzení o negativním testu nebo o očkování či o prodělaném onemocnění COVID-19). Za stejných podmínek mohou přes ČR tranzitovat osoby cestující z Rakouska.I když jsou to stále pravidla, která v dřívějších letech nebyla, věříme, že jsou přechodná a dávají naději všem, že se budeme moci pohybovat v Rakousku ve zdraví a bezpečně a začneme si znovu užívat hor, jezer a všeho, co nám Rakousko ve vysokém množství a kvalitě nabízí.


Tento článek je shrnutí současného stavu, nemusí ihned reagovat na aktuální změny. Závaznými autoritami jsou MZV ČR a rakouská vláda (=rakouská ambasáda v ČR). Článek se snažíme aktualizovat co nejdříve po vydání jakýchkoliv změn.Vyberte si u nás

Ubytování

Tento web používá personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti pomocí souborů cookie. Používáním webu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.