Mittersee
Lunz am See © Niederösterreich Werbung/ schwarz-koenig.at
Lunzer See
Lunzer See
 Lunz am See © Niederösterreich Werbung/ Michael Liebert

Pěšky ke třem jezerům

Trasa tří jezer (3-Seen-Tour) v dolnorakouském Lunzi vede od jezera Lunzer See k jezerům Mittersee a Obersee – s přestávkou v městečku Göstling an der Ybbs.


Túra od jezera Lunzer See k Mittersee a nahoru k Obersee a zase dolů trvá dobrých pět hodin. Trasa vede přes rozlehlé mostviertelské pastviny. Jeskyně, vodopády a třasoviska lemují tuto etapu túry plnou požitků a vody.

Perla Lunzer See v Eisenwurzenu: jediné přírodní jezero v Dolním Rakousku s vynikající kvalitou vody. 

Mittersee je pramenité jezero, které vděčí za svůj vznik skalním vodopádům, zatímco Dolní a Horní jezera jsou pozůstatky doby ledové. 

Obersee je malé, ale jedno z našich nejjasnějších horských jezer. Z tmavě zelené vody se tyčí zelený ostrov se skupinou smrků. Zajímavá je také jižní strana jezera s koupalištěm (Rotmoos).

Trasa tří jezer (3-Seen-Tour) 

začíná u křišťálově čistého jezera Lunzer See – výchozí bod pro putování napříč mírnou krajinou Mostviertelu.

Od vodopádu Ludwigsfall k jeskyni Brüllender Stier

Z parkoviště u jezera Lunzer See půjdete nejdříve k jezeru Mittersee – a odtud dále až k jezeru Obersee v nadmořské výšce 1.113 m. Všechna tři jezera zásobuje vodou potok Seebach. Ten se někde ukazuje jako jezero, jinde jako říčka nebo vodopád – obzvlášť romanticky působí vodopád Ludwigsfall na Mittersee. Malá jeskyně „Brüllender Stier“ (Řvoucí býk) vděčí svému jménu podzemního vodopádu, jehož hukot zní jeskyní. Na jižním a západním břehu jezera Obersee čeká další hra přírody: plovoucí rašeliník, který je propleten jako rohože a při chůzi po něm plave a vytváří tak vzácné „rašelinné třasovisko“.

Zakončení v Göstlingu

Chodit s prázdným žaludkem není to pravé: během pětihodinové túry chutná vlastní svačina nejlépe pod širým nebem. Na závěr je možné se občerstvit třeba v pohostinství Stanglwirt v městečku Göstling an der Ybbs nebo v restauraci Zum Schützenwirt v Langau-Meierhöfen.


Zdroj: www.dolni-rakousko.info/pesky-k-3-jezerum


Vyberte si u nás

Ubytování