Familie-am-Millstaetter-See © Millstaetter-See-Tourismus-GmbH Foto Gert Perauer
Im-Ruderboot-zu-zweit-ans-naturbelassene-Suedufer-Millstaetter-See © Millstaetter-See-Tourismus-GmbH foto Franz Gerdl
lick-auf-den-Millstaetter-See © Oesterreich-Werbung Foto Susanne Einzenberger
Aussicht-auf-den-Millstaetter-See-vom-Sternenbalkon © Millstaetter-See-Tourismus-GmbH
Mein-1-Gipfel-am-Granattor-auf-der-Millstaetter-Alpe-Millstaetter-See © Millstaetter-See-Tourismus-GmbH Foto Franz Gerdl

Ubytování

Millstätter See


Klenot v Korutanech

Jezero Millstätter See o rozloze 13 km², svým protáhlým tvarem sahá od Seebodenu a Spittalu na Drau na severozápadě, až k Döbriachu a Ferndorfu na jihovýchodě. Jezero je ohraničeno horami národního parku Nockberge a národního parku Vysoké Taury.


Druhé největší jezero ke koupání v Korutanech vás zaujme svou dobrou kvalitou vody. Je také jedním z nejteplejších jezer, protože není napájeno přívodem, ale prameny v jezeře. Voda jezera v létě dosahuje až 27 °C, takže i malé děti mohou v jezeře směle řádit.

Vzduch je zde obzvláště mírný a čistý, díky čemuž je oblast kolem jezera klimatickým lázeňským střediskem.


Název jezera je odvozen od místa Millstatt a údajně se vztahuje k latinskému „mille statuae“(tisíc soch), které údajně nechal korutanský vévoda Domitian po svém přijetí křesťanství naházet do jezera.

Okolo jezera Millstätter See se nachází 8 obcí (Baldramsdorf, Döbriach/Radenthein, Ferndorf, Fresach, Lendorf, Millstatt, Seeboden a Spittal an der Drau), které výrazně ovlivňují zdejší život.

Millstätter See v létě: voda, hory a teplo!

Rozsáhlá nabídka volnočasových aktivit sahá od plachtění přes plavání, golf až po cyklistiku.

Četné tématické turistické stezky kolem jezera Millstätter See dokazují, že zdejší turistiku lze také spojit s návštěvou kulturních výletních cílů. Krajina mezi jezerem a horami zahrnuje asi 500 km turistických stezek: nejdelší stezku “Millstätter See Höhensteig” lze rozdělit na 8 etap a její celková doba chůze trvá asi 13 dní.


Láká vás tajemno? Mystická hora Mirnock „Orte der Kraft“(místo moci) je místem s mimořádnými energetickými schopnostmi, která vykazují neobvyklé zemské vibrace. Tato místa mohou být vnímána jako příjemný pocit mravenčení, tepla nebo chladu. Speciální pozitivní vibrace a záření mají harmonizující účinek na lidi, zvířata a přírodu.


Dalším atraktivním výletním místem je “Alpenwildpark” ve Feld am See, ráj pro děti! Na rozloze přibližně o 11 hektarech máte přímý a bezpečný kontakt s více než 30 zvířaty jako jsou divočáci, jeleni, mufloni nebo kozorožci. Najdete tady také africké muzeum, muzeum ryb a grizzlyho svět.

Toužíte po doteku minulosti? Od dubna do října se můžete ponořit do středověku v podobě rytířských her na zámku Sommeregg.


Co se týče sportovních aktivit, je okolí Millstätter See oblíbené u paraglidistů. Sen o létání je téměř stejně starý jako historie lidstva a tento sen si zde můžete splnit. Letecká škola “Flugschule Fly Carinthia Fischer Gerhard” nabízí kurzy paraglidingu, závěsného létání a pro nováčky tandemové lety a kurzy.

Pokud chcete naopak prozkoumat podvodní svět jezera Millstätter See, navštivte místní potápěčská centra v Millstattu, Döbriachu nebo Seebodenu, kde vám doporučí nejkrásnější místa pro potápění nebo vás naučí rovnou základy potápění.

TIP: 

Pro pokročilé a velmi dobré hráče golfu je k dispozici v Millstätter See golfové hřiště “Golfclub Millstätter See”, jež bylo mnohonásobným hostitelem “European Challenge Tour”. Můžete zde využít golfové školy pod tréninkovým vedením známého golfového profesionála Paula Thompsona, který  se vyznačuje mnohaletými zkušenostmi s výukou začátečníků i pokročilých. 

Ubytování v lokalitě:

Dovolená u Millstätter See? Jedinečně krásné chaty, které nabízejí dostatek prostoru pro celou rodinu, apartmány, hotely. To vše si můžete vybrat z naší nabídky!

Typická kuchyně v lokalitě:

Můžete ochutnat vše, co dům a dvůr, kuchyně a sklep, vysokohorské pastviny a pole nabízejí. Lahodné sýry, šťavnaté pečeně, jídla blízká italské kuchyni spolu s místními specialitami, jako je třeba “gefüllter Butter” - plněné máslo mákem nebo alpský sýr z Kaslab’n.