© www.best-of-zillertal.at

Kaltenbach

100% zábava v srdci Zillertalu

Na dosah všem důležitým atrakcím a sama bohatá na zážitky, přesně taková je malebná podhorská obec Kaltenbach. Nalaďte se na její pohodovou atmosféru, naberte do plic alpský vzduch a vyrazte za nevšední zábavou obklopeni pravým Tyrolskem.

Kaltenbach v zimě: vysněná dovolená na svahu

Propojená lyžařská oblast Hochfügen-Hochzillertal, to je nejlepší lyžování v Zillertalu. V centru obce Kaltenbach sedněte na moderní lanovku a vyjeďte až do výšky 2500 metrů nad mořem za vynikajícími sněhovými podmínkami. Užijete si je na sjezdovkách Hochzillertalu i při nespoutaném freeridu v Hochfügenu, a máte-li s sebou děti, pak určitě i při dobrodružné jízdě na sáňkách zasněženým tobogánem dolů do údolí. Pauzu si udělejte u teplé polévky, třeba na věhlasné horské chatě Kristallhütte, a odpoledne vyběhněte protáhnout nohy ještě pořádnou jízdou na běžkách. Společnost Vám budou dělat jen třpytivě bílé svahy a nekonečné alpské vrcholy.

Kaltenbach v létě: zábava ve výškách i na zemi

Napojte se v Kaltenbachu na Zillertaler Höhenstrasse, jednu z nejkrásnějších alpských horských cest, a vydejte se vzhůru vstříc Hochzillertalu a jeho mnoha horským trasám pro pěší i kola. Cestou se zastavte v Murmellandu Zillertal, kde na děti čekají zvířata dychtící po pohlazení i fantastické přírodní hřiště. Trochu více adrenalinu jim dopřejete ve věhlasném lanovém parku v Kaltenbachu, z jehož výšek a výhledů se Vám zatočí hlava. V KABOOM centru přímo v obci se pak vyřádí úplně každý – nadšení vyznavači parkouru, skateboardisti, tanečníci, bruslaři i horolezci. Stačí si jen vybrat.

Ubytování v lokalitě:

Díky své centrální poloze je Kaltenbach ideálním výchozím bodem pro poznávání Zillertalu a nabízí širokou paletu ubytování. Rezervujte si pokoj v chalet - luxusních horských chatách, v některém z místních hotelů, či v příjemném rodinném penzionu. Cenou i kvalitou vás nadchnou místní hostely, stejně jako camping Hochzillertal, kde v létě pohodlně zaparkujete se svým vozem.

Typická kuchyně v lokalitě:

V místních hostincích a restauracích vám naservírují Tyrolsko na talíři. Lahodné zillertalské pirohy, vynikající sýrové špecle Kasspatzln, nebo vydatný tyrolský Grösstl s bramborami a vepřovým masem na cibulce. Pšeničné pivo k tomu a o tradiční kulinářský zážitek je postaráno.Kde se nachází: