Speciality Vídeňské kuchyně

Speciality Vídeňské kuchyně připravované napříč celou zemí

Speciality rakouské gastronomie jsou zážitkem pro chuťové buňky, neboť Rakouská kuchyně patří mezi nejchutnější kuchyně v Evropě. Tradiční pokrmy Rakouska jsou ovlivněny nejen kulinářským vlivem svých nejbližších sousedů, nýbřž na jídelním lístku naleznete i spoustu regionálních pochutin. 

Pojďme si společně představit největší speciality Vídeňské kuchyně, s kterými se ale díky velké oblibě setkáte napříč celou zemí:

Vídeňský řízek (Wiener Schnitzel)

Snad neexistuje člověk, který by neznal tuto proslulou Vídeňskou specialitu a alespoň jednou za život ji při návštěvě Rakouska neochutnal. Pravý Vídeňský řízek se připravuje z nejkvalitnější části telecího masa – části zvané „ořech“. Na talíři ho dostanete naservírovaný většinou s bramborovým salátem a poznáte ho podle toho, že řízek bude přes celý talíř. 

Císařský trhanec (Kaiserschmarrn)

Dezert pojmenovaný po rakouském císaři Franzi Josefovi I. bude chutnat především vyznavačům sladkých jídel. Jedná se o variaci sladké palačinky, která se při smažení na pánvi natrhá na kusy a na talíři posype cukrem. Přílohou k trhanci bývá nejčastěji tradiční švestková omáčka, ale setkáte se i s jablečnou.

Sachrův dort (Sacher Torte)

Čokoládový dort plněný meruňkovou marmeládou a politý čokoládovou polevou. Originální receptura je ve vlastnictví hotelu Sacher a je tajná. 

Vídeňský jablečný štrůdl (Wiener Apfelstrudel)

Jablečný závin má v Rakousku dlouhou tradici – vždyť rodinné recepty štrůdlu se zde předávají z generace na generaci. Tradiční jablečný štrůdl je velmi tenké těsto posypané strouhankou opraženou na másle, pokladené kousky jablek, oslazené cukrem, skořicí a rozinkami. Podává se teplý, ale i studený. Skutečná delikatesa!

Wiener Tafelspitz

Jedná se o hovězí nebo telecí maso vařené spolu s cibulí, bobkovým listem, kostmi a kořenovou zeleninou. Servíruje se nakrájené na plátky s křenem a strouhanými jablky. 

Specialit Vídeňské kuchyně je samozřejmě daleko více a je jen na vás, abyste je vyzkoušeli. Pochutnat si můžete také na palačinkách (Palatschinken), hovězí polévce s játrovými nebo krupicovými knedlíčky (Rindsuppe), uzeném masu (Selchfleisch), klobáse z vepřového masa se sýrem (Käsekrainer), obrovském knedlíku plněném povidly (Germknödel), šunkoflecích (Schinkenfleckerl), hovězí pečeni s cibulkou (Zwiebelrostbraten) nebo knedlíkách plněných meruňkama (Marillenknödel). Tak co ochutnáte jako první?
 

Vyberte si u nás

Ubytování