Raggaschlucht

Zažijte celoroční lyžování na ledovci Mölltal

Vítejte u ledovce Mölltal

Správný jarní dvojboj lyží a kola zažijete i v Korutanech na ledovci Mölltal, který se vedle slunečného počasí pyšní hlavně prvenstvím v trvanlivosti sněhové pokrývky. Po celých 330 dní v roce si na jeho vrcholu můžete bez problémů zalyžovat a je tak více než pravděpodobné, že se vám přesně toto poštěstí i na jaře. (pozn. lanovky na ledovec bývají zavřené kvůli údržbě pravidelně cca od půlky května do půlky června). 


Na vrchol se dostanete za pouhých 8 minut nejdelší podzemní lanovkou na světě a sotva z ní vyjdete, čeká na vás hned další nej – výhled na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner. A také na spoustu dalších vrcholů. Se svými více než 3000 metry je Mölltalský ledovec dokonalou vyhlídkovou plošinou. To hlavní je ale samozřejmě lyžování, které si tu užijete dosyta na perfektně připravených sjezdovkách se zvýhodněným skipasem, o kvalitním freeridu a běžkování nemluvě. 


Dole v údolí Mölltal si zaběháte už jen s dobrými teniskami na nohou, určitě ale raději sedněte na kolo.  Hučící řeka Möll, všudypřítomný výhled na Vysoké Taury, zalesněné svahy a zelené louky, prostě jedno z nejkrásnějších horských údolí Rakouska. Právě tudy vede cyklostezka Grossglockner R8, po které dojedete pohodovou trasou z Heiligenblutu až k řece Drávě. 


Na jejím začátku narazíte na nádherné vodopády Jungfernsprung-Wasserfall a kousek dál u Flattachu se určitě zastavte v malebné soutěsce Raggaschlucht. Ve Flattachu seženete také výborné ubytování, ale klidně pokračujte dál až do půvabného podhorského městečka Mallnitz. V místním návštěvnickém centru mají opravdu úžasnou interaktivní výstavu o Národním parku Vysoké Taury a najdete tu taky wellness v Tauernbad Mallnitz. Abyste se po náročné jízdě mohli zase trochu rozmazlit. 


 

Ubytování

Ubytování