Volksgarten-in-Wien © Oesterreich-Werbung Foto Julius Silver
Kunsthistorisches-Museum © Oesterreich-Werbung Foto Julius Silver
Blick-auf-den-Stephansdom-und-Peterskirche © Oesterreich-Werbung Foto Julius Silver
Rundgang-durch-die-Stadt-Wien-Spittelberg © Oesterreich-Werbung Foto thecreatingclick.com
Riesenrad-im-Prater-in-Wien © Oesterreich-Werbung Foto Diejun

Vídeň-rozmazlete se výletem za světovou kulturou

Navštivte jedno z nejúchvatnějších měst Evropy a nechte se vtáhnout do jeho barevného světa výstav, koncertů, muzeí, parků a dlouhých, předlouhých promenád provoněných kávou a čokoládovými dorty. 

Vídeň v létě:

Se slunečným počasím nasedněte na kolo či na metro a vyrazte do zámku Schönbrunn. V jeho rozlehlém parku vás uchvátí dokonalý výhled na město a navštívíte tu i areál nejstarší evropské zoo. Chovají v ní vzácné pandy, které vidět naživo je zážitek hlavně pro děti. 


Ty si získáte i jízdou na ruském kole v multifunkčním Pratru, nebo návštěvou mořského světa Haus des Meeres s ohromnými akvárii.

V palácovém Belvederu se ponořte zase více do klidu. Projděte se nádherným parkem a prohlédněte si sbírku moderního umění Rakouska. Naprostá nezbytnost pro všechny milovníky malířského díla Gustava Klimta. 

Vídeň v zimě:

Synonymem zimní Vídně jsou překrásné vánoční trhy. Nasajte adventní atmosféru, ochutnejte výborný punč a vyzkoušejte bruslení pod zářivě nasvícenou radnicí. O kousek vedle nasedněte na tramvaj a vydejte se vstříc rozsáhlé Muzejní čtvrti. Najdete tu jednu z nejvýznamnějších muzejních sbírek světa a hned přes ulici také císařský Hofburg a galerii Albertinu se špičkovými výstavami umění. 


Kolem budovy státní opery pokračujte dál až na centrální náměstí. Je libo návštěva dómu sv. Štepána, jedné z nejkrásnějších památek Vídně, nebo už bylo kultury dost a chcete raději vyrazit za nákupy? V Primarku už na vás čekají.

Gastronomie Vídně:

Jídlo ve Vídni nadchne malé i velké. Posaďte se v proslulé Havelkově kavárně a dejte si lahodnou kávu s teplým štrůdlem doprovázeným kopcem šlehačky. V některé z mnoha stylových restaurací si pochutnejte na rakouském bramborovém salátu s vynikajícím vídeňským řízkem. Ten sice není původem vídeňský, ale dovedli ho tady k dokonalosti. Rychle, levně a stále chutně hlad zaženete i u všudypřítomných stánků – co takhle vídeňský párek u opery, nebo vynikající grilovaný bratwurst?
Vyberte si u nás

Ubytování