© www.stubai.at
© www.stubai.at
© www.stubai.at

Užij si lyžování na ledovci Stubai

Relax se vám bude hodit také po dni, který strávíte na ledovci Stubai v jižním Tyrolsku. V největším ledovcovém středisku Rakouska se sníh drží v třímetrové vrstvě až do pozdního jara a byla by velká škoda toho nevyužít. Na vaše lyže tu čekají moderní sjezdovky, běžkařské dráhy i speciální freeride zóna s ultramoderním snowparkem DC Stubai ZOO, ve kterém se hlavně na jaře otevírají nové, různě obtížné trasy.


Nemusíte ale jen lyžovat či běžkovat. Nezapomenutelný zážitek si odnesete i z cesty do nitra ledovce a to hloubenou ledovcovou jeskyní na vrcholu. Dotknete se v ní věčného ledu (což se vám nestane každý den) a dozvíte se o něm mnohem více. Třeba to, že jen tak neroztaje, na rozdíl od sněhu dole v údolí. Tam se už zelenají louky, voní první jarní květiny a po klikatých cyklostezkách nadšeně uhánějí první cyklisté. 


Stubaital je totiž takové malé cyklistické Eldorádo. Údolím vede přes 110 kilometrů cyklotras a pěkných pár kilometrů z nich je už s příchodem jara připraveno i na vaše kola. Přidejte k tomu dokonalou infrastrukturu se speciálně upravenými restauracemi a ubytováním, cykloakademií, cykloparkem i plejádou půjčoven, a už dopředu víte, že tady si na kole opravdu užijete. 


Vyrazte třeba ze Schönbergu po Kleine Talrunde, která vás provede takřka všemi vesničkami v údolí a k pohodlné jízdě přidá i úžasné výhledy na ledovec tyčící se majestátně nad vámi. Jeho chladný stín budete mít v zádech i při jízdě po Radweg Stubai, která se dokončení dočkala teprve v minulém roce a ještě voní novotou. Po cestě zpátky z ní odbočte do Neustiftu, centra celého Stubaitalu, kde zaparkujte u Centra volného času (Freizeitzentrum Neustift Stubaital). Mají tu bazén, sauny i širokou nabídku masáží a vy dobře víte, jak důležitý je po aktivním dnu pořádný odpočinek. 


Chcete si právě takový odpočinek užít? Rezervujte si u nás svou jarní dovolenou pod alpskými ledovci, rádi pro vás vše zařídíme.Ubytování

Ubytování