© turracherhoehe.at
© turracherhoehe.at
© turracherhoehe.at

Turracher Höhe

Bezmezně geniání zimní ráj.


Díky své nadmořské výšce 1 763 m je Turracher Höhe jednou z nejjistějších lyžařských oblastí v Rakousku, od listopadu do května se prezentuje jako zimní ráj mnoha podob. Lyžaři a snowboardisté jsou z celkem 43 kilometrů sjezdovek s jistotou sněhu až do 2 205 metrů přímo nadšení.


estrá nabídka na sjezdovkách, jako 1,5 km dlouhý snowpark se třemi lajnami a jednou Family Line, XXL Funslope, Funcross a Kidsslope patří k nejrozsáhlejším nabídkám zábavy na horách v Rakousku.


Zimní radovánky završují atraktivní rodinné nabídky, podniky vhodné pro děti, zrcadlově hladká přírodní ledová plocha na jezeře Turracher See a dlouhé, široké svahy s jistotou sněhu uprostřed pohoří Nockberge.


A to, že služby a kvalita nejsou na Turracher Höhe jen prázdná slova, ale skutečná praxe, dokazují každý den všichni pracovníci na sjezdovkách a průvodci.


Na hranici mezi Korutany a Štýrskem ve výšce 1 763 metrů nad mořem – uprostřed pohoří Nockberge – se nachází působivá náhorní plošina s jistotou sněhu a vrcholy vysokými až 2 400 metrů a přírodním klenotem, jezerem Turracher See. Rozmanitost oblasti Turracher Höhe nadchne lyžaře a snowboardisty, běžkaře, při zimní turistice i túrách na sněžnicích, při procházkách, lyžařských túrách, bruslení či nočním sáňkování. Rozlehlé a široké svahy, perfektně upravené sjezdovky a přehlednost lyžařského areálu patří k absolutním přednostem Turracher Höhe. Ne nadarmo označil Skiresort.de – největší světový testovací portál lyžařských oblastí – oblast Turracher Höhe několikrátza „přední lyžařskou oblast s až 60 km sjezdovek“.


Na vrcholu zimních radovánek
Zde se plní zimní sny. Protože s nadmořskou výškou 1 763 metrů je rozmanitá oblast Turracher Höhe jedním z regionů Rakouska s největší jistotou sněhu. Sezóna zde začíná v listopadu a trvá do 1. května. Zimních radovánek je tu spousta, ať už ujíždíte na čemkoli: Lyžaři a snowboardisté zde najdou 43 kilometrů perfektně upravených, dlouhých, širokých sjezdovek až do 2 205 metrů nad mořem, které jsou stejně vhodné pro sportovce i požitkáře.


A spousta akce!
Na Turracher Höhe si přijdou na své i mladí a „stále mladí“ adrenalinoví nadšenci a dobrodruzi – se zimní akcí v parku Fun-Mountain: 1,5 kilometru dlouhý snowpark má 4 lajny (začátečníci, středně pokročilí, pokročilí a Family Line) a se svými skoky a překážkami je jedním z hotspotů freestylové scény. Na téměř 1 500 metrech je zdejší zábavná sjezdovka XXL Funslope s malými skoky, vlnami, tunely atd. jednou z nejdelších na světě a je vhodná pro každého.


I lyžařský dorost je tady správně. Protože během Nockyho zimy doprovází děti, které si už na prknech věří, na jejich jízdách Nocky, maskot oblasti Turracher Höhe, a jeho přátelé. Profesionálové naopak preferují funcross: Tady po vzoru skicrossu a snowboardcrossu opravdu zrychlíte. Četa zajišťující úpravu areálu zaručuje, že bude v perfektním stavu. A to každý den, stejně jako při speciálních akcích pro freestylisty a snowboardisty, které každou zimu přináší žhavou zábavu...


Odpočinout si a zpomalit...
Zima na Turracher Höhe je stejně pestrá a individuální jako její hosté. Nudit se tady nikdo nebude. Tak co to bude?! Fanoušci rychlosti do toho pořádně šlápnou na lyžích nebo snowboardu na dlouhých a širokých sjezdovkách. Ty, kteří hledají odpočinek, lákají výlety na běžkách po 4 různých tratích na celkem 15 kilometrech. Nebo divoce romantické zimní túry nebo vycházky na sněžnicích hluboce zasněženými borovicovými lesy, alpskými loukami a podél jednoho ze tří zamrzlých horských jezer. Nebo idylické procházky či lyžařské túry. Skupiny přátel si mohou užít bruslení nebo curling na přírodní ledové ploše zamrzlého jezera Turracher See. Milovníci přírody mohou zimním bílým rájem klouzat s pohonem originálních koňských sil při romantické vyjížďce na saních tažených koňmi. Nebo je libo rychlý sjezd, jaký nabízí Nocky Flitzer, 1,6 kilometru dlouhá alpská horská dráha, kterou lze využít i v zimě, včetně prudkých zatáček a vln. Či snad dokonce nezapomenutelnou zimní vyjížďku na sněžném skútru jako v Kanadě nebo Skandinávii.


Zábava na lyžích sólo nebo s průvodcem?
Zimu na Turracher Höhe si můžete užít po všech stránkách, prožít ji v každém směru a procítit ji každým kouskem těla. Ať už s rodinou, nejlepšími přáteli nebo profesionálem, který zná zdejší region jako své boty: lyžařský průvodce na sjezdovkách, který poskytne hostům všechny své zasvěcené znalosti o celé oblasti. Dospělé na svazích rozmazluje sklenkou Prosecca a děti sladkostmi. V případě potřeby podá galantní profesionální služebník dokonce kapesníky či opalovací krém. A od března tu nabídne butler dokonce regionální bio-zmrzlinu ze selského statku. Hostům, kteří se ubytují v některém z 20 butlerských podniků, daruje průvodce navíc ještě perfektně prožitý den na lyžích jako speciální dárek – s nezapomenutelným, exkluzivním zimním zážitkem: www.pistenbutler.at.


Zdroj: SNOW

Převzato: https://snow.cz/clanek/6413-turracher-hohe-bezmezne-genialni-zimni-raj

Fotografie: ilustrační
Ubytování

Turracher Höhe