Komfortabler Aufstieg auf 3000 Meter © Kitzsteinhorn
Radtour mit der Familie in Zell am See-Kaprun © Zell am See-Kaprun Tourismus
Skiurlaub-in-Zell-am-See-Kaprun © Kitzsteinhorn
Brunchen in der Winterlandschaft von Zell am See-Kaprun © Schmittenhöhebahn AG
Kitzsteinhorn explorer tour © Kitzsteinhorn

Poznejte Kitzsteinhorn a Zell am See na lyžích

Jarní slunce začíná hřát a pomalu tají závěje letošního sněhu. Je nejvyšší čas vyrazit a vychutnat si ještě přírodní prašan, anebo konečně probudit ze zimního spánku kolo a šlápnout do pedálů. A co takhle obojí? Jestli vaše srdce bije pro kola, ale na nohou zbožňujete i lyže, vydejte se k alpským ledovcům. Právě tady si parádně zalyžujete i ve chvílích, kdy se již horská údolí zelenají trávou a lákají ven první cyklistické nadšence. 

Adrenalin na ledovci, pohoda v údolí. To je Kitzsteinhorn a Zell am See-Kaprun.

Prvním místem, které vás ušetří Sofiiny volby mezi lyžemi a kolem, je rakouský ledovec Kitzsteinhorn. Leží v samém srdci Salcburska, na okraji Národního parku Vysoké Taury a lyžařské středisko, které vzniklo na jeho severní straně, patří k nejstarším ledovcovým střediskům Rakouska. To znamená, že místní správci dobře ví, co dělají a na zážitku, který si z Kitzsteinhornu, jak se ledovec jmenuje, odvezete, to půjde maximálně poznat. 


Nahoru můžete vyrazit hned, jakmile si vybalíte v ubytování na břehu Zellského jezera, nebo v některém z útulných apartmánů či hotelů obce Kaprunu. Ledovec je totiž součástí vyhlášeného rekreačního regionu Zell am See-Kaprun, ve kterém můžete počítat s nejvyšší kvalitou služeb. Dokládá to ultramoderní lanovka, která vás z centra Kaprunu vyveze až na samotný vrchol ledovce. 


Ve 3000 metrech nad mořem tu na vás bude stoprocentně čekat sníh a spolu s ním také ideální podmínky pro lyžování všeho druhu. Dobře známé jsou hlavně zdejší freeridové trasy, za vyzkoušení ale rozhodně stojí i místní snowpark, který nadchne každého příznivce freestylu a je jedno, jestli má na nohou lyže, nebo snowboard. 


Na Kitzsteinhornu si ovšem na nohy můžete nasadit klidně i běžky. Zatímco dole v údolí by vám už nebyly moc platné, výška 2 900 metrů nad mořem zajistí, že tady si ještě na lyžích zaběháte a to na tři kilometry dlouhé dráze. A budete mít i kde odpočívat – kromě spousty horských chat stojí za návštěvu hlavně vyhlídková terasa a restaurace Gipfelwelt 3000. Stačí jeden pohled na desítky okolních třítisícovek a budete se cítit jako na střeše světa.


A z ní skočte rovnou zase zpátky do údolí. Ze zářivě bílé barvy sněhu je šťavnatě zelená barva pastvin a místo sněhu a ledu kolem vás hučí voda, která se horskými bystřinami žene dolů k jezeru podél krásně rozmrzlých cyklotras. Takže s lyžemi hurá do úschovny, vytáhněte kolo a přilbu a rozjeďte se napříč údolím. Pohodová zážitková cykloturistika je jednou z dominant regionu a na jaře si ji tu můžete užít plnými doušky. 


Ideálně vyrazte kolem jezera Zell po známé Tauernské cyklostezce a v klidném tempu zamiřte na vyhlídku k nejkrásnějším evropským vodopádům v Krimmlu. Společnost vám budou dělat úžasné výhledy do okolní vysokohorské krajiny a spousty horských chatiček a restaurací, ve kterých se po cestě občerstvíte třeba pšeničným pivem a výbornými sýrovými noky se slaninou. Varování předem - díky vynikající kvalitě místní kuchyně hrozí, že neskončíte jen jedním jídlem a posedíte si tu trochu déle. 


Vydáte-li se opačným směrem, dojedete do Saalfeldenu, který je doslova cyklistickým rájem s výbornou infrastrukturou. Ovšem pokud budete mít v nohách dost sil, zvládnete to třeba až do Salzburgu. A ten rozhodně stojí za návštěvu. Hodit se vám budou trekingová kola, na delší trasu ale klidně použijte i elektrokola, kterým tady hodně fandí, a vy si nějaké bez problémů půjčíte v některé z místních půjčoven. Zvládnete na něm dojet bez zadýchání nejen do Salzburgu, ale třeba i obtížnějším výjezdem k okolním horským chatám. 


I s elektrokolem můžete mít večer dost a bude to chtít trochu horkého odpočinku. V oblasti Zell am See-Kaprun s tím počítají a ne náhodou proto vzniklo právě tady jedno z nejmodernějších wellness center Rakouska TAUERN SPA Kaprun. Naložte se do páry, zaplavte si v teplé vodě, odpočiňte si zabalení do měkoučkého županu. Vaše tělo si nějakou tu extra péči určitě zaslouží. 


 

Ubytování

Ubytování