Reiteralm Junior Trails 04 © Reiteralm Bergbahnen Grünwald
Sattelberg © Photo-Austria- Steiner
I love Rittisberg © Photo-AustriaHans Simonlehner
Gröbmingerland_Abenteuerpark © abenteuerpark.at
Neustatt-Alm © Schladming-Dachstein Foto Herbert Raffalt

Léto plné dobrodružství pro děti to je Schladming-Dachstein

Prázdniny klepou na dveře, děti chvíli neposedí a vy už se zaslouženého oddechu také nemůžete dočkat. Nejlépe vyrazit hned, někam do přírody, za zábavou, správně aktivním odpočinkem, který pročistí vaši hlavu a nadchne vaše děti. 

Zamiřte do Schladming-Dachsteinu – majestátní hory, husté lesy, čistá voda i vzduch a k tomu atrakce dětem na míru udělají z vaší rodinné dovolené nezapomenutelný zážitek.

Vzhůru do přírody za zábavou

V létě se hory Hauser Kaibling, Hochwurzen, Planai a Reiteralm promění z centra lyžování v ráj horské turistiky, která je dokonale vhodná i pro ty nejmenší pohorky. A pro jejich zvídavé majitele. Horské trasy tu lemují promyšlené tematické stezky, které děti pobaví a spoustu nového naučí. Troufnete si osedlat draka na pohádkové trase v Schladmingu?  Vyrazíte vzhůru lanovkou na Hauser Kaibling za pasoucími se stády ovcí? Anebo najdete poklad Krispiniho, zapomětlivého ducha z Riesneralmu? 


Možností máte spoustu a doplnit je můžete i pořádně zábavnými atrakcemi. Na vrcholu Riesneralmu objevíte speciální Animal WOODpark s dřevěnými zvířaty.  Mají i 4 metry a děti se po nich sklouznou, nebo vylezou vzhůru po hřbetu a rozhlédnou se po okolí. Možná dohlédnou až na Planai, kde vám bude dělat společnost zajíček Hopsi a jeho zábavný Hopsiland. Stačí jen hop a skok lanovkou a jste v kouzelném světě skluzavek, houpaček, kuličkových drah a vody stříkající ze všech možných koutů kolem. 


Vodní radovánky si užijete dosyta také v Ramsau am Dachstein, kudy vede i známá dobrodružná stezka ze Sattelbergu. Na její trase můžete slézt tři dětské ferraty a dozvíte se více o zdejší přírodě na 15 interaktivních stanovištích. Malé dobrodruhy ale nadchne hlavně via ferrata Kali. Vylézt po ní nahoru vám zabere asi 40 minut a na vrcholku skalní věže děti zažijí radost z vlastního výkonu i ze známého plechového kamzíka, kterého si pohladí pro štěstí. 

Kapka správného adrenalinu pro malé i velké

Kdyby bylo adrenalinu málo, zavěste se na lano a vydejte se do výšek. Schladming-Dachstein se může pochlubit hned několika výškovými nej, které rozproudí krev v žilách vám i vašim  neposedným ratolestem. Centrum všeho najdete u hory Stoderzinken, kde hned za humny městečka Gröbming leží největší lanový park Rakouska. Špičkové zážitky různé náročnosti tu na vás čekají pár metrů nad zemí i vysoko v korunách stromů.


Nebo seberte odvahu a vyzkoušejte Zipline Stoderzinken. Nejdelší lanový sjezd v Rakousku vás naprosto uchvátí. Čtyři lana vedle sebe, bezpečně v sedačkách, odrazit se z vrcholu v 1600 metrech nad mořem a už svištíte dolů do údolí nad horskými lesy a pastvinami. Při dechberoucích  výhledech vám bude v uších šumět maximálně vítr, který občas přehluší jen nadšený jásot vašich dětí. 


Parádní sjezdy si užijete i v nedalekém Rittisbergu v Ramsau, kde máte na výběr hned ze dvou variant.  Po klikaté lesní Flyline Rittisberg plujete vzduchem mezi stromy a houpete se při každém zákrutu, kterých tu na 430 metrech trasy najdete víc než dost. Letní tobogán Rittisberg Coaster zase nadchne milovníky horských drah. Posaďte se do sedačky, dítko hezky před sebe a hurá svistem dolů jako správné kokosy na sněhu. Ta poslední zatáčka mohla být lepší? Tak to zkuste znovu a tentokrát se prohoďte!


Trochu jiný sjezd, zato s o dost větší aktivitou si vaše děti vychutnají na svazích Reiteralmu na největším rakouském cyklohřišti Junior Trails. Stačí půjčit správné kolo, nasadit dobře helmu a trénink horských sjezdů  na více jak půl kilometru dlouhých trasách může začít. V přiměřeném terénu, s dřevěnými mosty i bezpečnými skoky se z vašich malých cyklistů za chvíli stanou zkušení profesionálové, se kterými rádi vyrazíte i na vyhlášené horské traily, které tu začínají hned za rohem. 

Vodní živel pro malé živly

Příroda je fajn, kola a sjezdy taky, ale co si budeme povídat - léto je hlavně o koupání. Zchladit se v průzračné vodě, vyřádit se ve vlnách, nechat teplé slunce, ať vás hladí paprsky po tváři. Přesně takové léto zažijete u přírodního jezera Ramsau-Beach, kde s dětmi skočíte do vody i nekonečné zábavy na břehu. Volejbal, trampolíny, mokrá verze fotbalu, chybí už jen bublinky a správné vodní rozmazlování. Nebojte, v nedalekém bazénovém komplexu voda bublá a víří naplno.


A kdyby jenom tam! Rozsáhlý Erlebnisbad Schladming, maximálně zábavný Haus im Ennstal, či pohodový St. Martin am Grimming – to všechno jsou špičkově vybavené bazény se skluzavkami, tobogány i brouzdališti, ze kterých vaše děti jen tak nedostanete. Pokud však přeci jen preferujete přírodu a chlór není nic pro vás, zamiřte od vesničky Aich. Tyrkysové vodě zdejšího jezera v Aich Lake Resort neodoláte vy, ani vaši malí plavci. Schválně - kdo z vás doplave dříve na ostrůvek v centru jezera?


Děti vám nedočkavě koukají přes rameno a užuž by balily plavky i pohorky? Udělejte jim radost a rezervujte si pobyt v nejlepší prázdninové lokalitě Rakouska. Rádi vám s plánováním pomůžeme. 
 

Vyberte si u nás

Ubytování