Mountainbiken-im-Gebirge © TVB-Stubai-Tirol Foto Andre Schoenherr
Naherholungsgebiet-Klaus-Aeuele © TVB-Stubai-Tirol Foto Andre Schoenherr
Rast-mit-Aussicht © TVB-Stubai-Tirol Foto Andre Schoenherr
Gesundheitsplattform-Grawa-Wasserfall © TVB-Stubai-Tirol Foto Heinz Zak

Jarní Rakousko láká na lyže i na kolo

Stubaital: Panenská příroda a komfort velkoměsta

Přemýšlíte, kam do Rakouska vyrazit na Velikonoce? Zkombinujte sportovní dovolenou v horách s městským ruchem a vyrazte do údolí Stubaital. Stejnojmenné lyžařské středisko obklopující ledovec Stubai se nachází totiž jen 30 km od Innsbrucku, hlavního města rakouské spolkové republiky Tyrolsko. 


Město Innsbruck proslavily především zimní olympijské hry, které se zde konaly hned dvakrát, v letech 1964 a 1976. Vyšlápněte si na horu Bergisel se slavným skokanským můstkem, odkud je parádní výhled do širého okolí. Zajímá vás spíše příroda a zvířata? Pak by vám neměla ujít zoologická zahrada Alpenzoo, ve které můžete spatřit unikátní druhy živočichů, kteří žijí pouze v Alpách. Právě na jaře se tu můžete rozplývat nad čerstvě narozenými mláďátky.


Samotný ledovec Stubai je největší ledovcovou lyžařskou oblastí v Rakousku. Za zkoušku rozhodně stojí unikátní ledovcový okruh okolo vrcholu Schaufelspitze, propojený vleky a sedačkovými lanovkami. Zavítejte také do oblíbeného snowparku Stubai Zoo, který se nachází hned u výchozího bodu Gaiskarferner. Pokud máte malé děti, potěší vás bezplatný Stubai skipas pro děti do 10 let. Rodinná dovolená v Rakousku vás díky němu vyjde mnohem levněji. 


Co se dá podnikat v údolí Stubai na jaře, třeba po dopoledním lyžování na ledovci? Vyvezte se lanovkou na jeden z okolních vrcholů nebo se zchlaďte v ledové jeskyni Eisgrotte nacházející se přímo na ledovci Stubaier Gletscher. Vychutnejte si 360° rozhled z vyhlídkové plošiny Top Of Tyrol a objevujte krásy tyrolských Alp očima turistů i cyklistů. Pořiďte si kartu Stubai Super Card, která poskytuje zvýhodněné vstupy a služby v celém údolí.