Jungfernsprung-in-Heiligenblut © HT-NPR Foto Klaus Dapra

Jarní projížďka na kole pod ledovcem Mölltaler.

Korutanský Mölltaler Gletscher/Mölltalský ledovec

Nenáročný cyklovýlet nabízí trasa z Flattachu do necelých 20 km vzdáleného Mallnitzu (pro sportovnější cyklisty). Obdivujte při ní úchvatnou přírodu pohoří Vysokých Taur a na závěr se odměňte relaxem v mallnitzkém aquaparku Tauern Bad. Zůstaňte tu až do večera a užijte si noční dobrodružné „moonlight“ saunování. Vyrážíte do Mölltalu s dětmi? Vezměte je na nedaleké opičí safari Affenberg Landskron.


Možnosti výletů a turistiky jsou v okolí korutanského Mölltaslkého ledovce (Mölltaler Gletscher) téměř nepřeberné. Údolí Mölltal je právem považováno za jedno z nejkrásnějších alpských údolí v Rakousku. Přesvědčte se o tom sami a projeďte ho na kole po trase Großglockner – Mölltal – R8. Celkem 80 km dlouhá trasa začíná u impozantních vodopádů Jungfernsprung u Heiligenblutu, kam se nechte vyvézt praktickým cyklobusem.


Lyžování na slunném ledovci Mölltaler by měl aspoň jednou za život vyzkoušet každý milovník tohoto sportu. Nejdelší podpovrchová lanová dráha v zemi, Gletscher Express, vás vyveze do výšky 2234 m. n. m. za pouhých osm minut a pak dále lanovkou až do 3120 m.n.n., odkud už jedete s větrem o závod na perfektně upravených sjezdovkách. 


Na své si tu ale přijdou i příznivci běžkování, kteří svoji techniku mohou vybrousit v místní škole nebo na 2,5 km dlouhém okruhu (při dostatku sněhu kolem horní stanice Gletscher Expressu). Při tom se můžete kochat pohledem na vrchol nejvyšší hory Rakouska Großglockner a dechberoucí panorama Alp. Přímo na ledovci se můžete i najíst a odpočinout si – v nadmořské výšce 2 800 metrů je součástí stanice lanovky také panoramatická restaurace Eissee.
 

Ubytování

Ubytování