Radfahren mit Blick auf den Zeller See, in Zell am See-Kaprun  © Zell am See-Kaprun
Außergewöhnliche Fahrradtouren am Kitzsteinhorn © Schultheiss
Biken am Kitzsteinhorn  © SalzburgerLand/David Schultheiss
Radfahren für die ganze Familie in Zell am See-Kaprun ©  Kitzsteinhorn

Jarní cyklistika v Zell am See-Kaprun

Kam vyrazit na prodloužený víkend?

Ráno brousíte oblouky na zasněženém ledovci a odpoledne už se projíždíte na kole mezi malebnými vesničkami v údolí. Aktivní dovolená v Rakousku na jaře nezná hranic. Vyrazte sem na prodloužený víkend nebo třeba na velikonoční prázdniny. Které tři destinace stojí za to navštívit?

Kaprun-Zell am See: Sport a relax v srdci Alp 

Pověstná rakouská pohostinnost, kvalitní ubytování a přívětivé počasí. Zell am See-Kaprun, jedna z nejoblíbenějších rekreačních oblastí v Rakousku, zkrátka nabízí perfektní zázemí pro vaši aktivní dovolenou. A to vše jen pár hodin jízdy od českých hranic.


Rádi byste letos na sklonku zimy vyrazili na poslední lyžovačku? Lanovka 3 K K-onnection vás přímo z centra obce Kaprun vyveze na ledovec Kitzsteinhorn, kde na přelomu března do konce května panují perfektní sněhové podmínky. Na své si zde přijdou ostřílení lyžaři, freerideři a snowboardisté, ale i rekreační lyžaři nebo rodinky s dětmi.


Přibalte si vedle lyží i kolo, dovolenkové středisko totiž v údolí s posledními sněhovými vločkami rozhodně neusíná. Přímo přes Zell am See vede populární Tauernská cyklostezka. Vine se dobrých 300 km a díky svému minimálnímu převýšení láká především na pohodlné cyklovýlety vhodné i pro začátečníky. Zatímco v období léta je na ní poměrně velký provoz, na jaře na asfaltované stezce s překrásnými výhledy dlouhé kilometry nikoho nepotkáte.


Nezapomeňte ani na pohorky a vydejte se prozkoumávat okolí Zell am See pěšky. Turistické trasy vás protáhnou ikonickými údolíčky, která se akorát začínají zelenat. Udělejte si výlet k překrásnému jezeru Zeller Zee, navštivte zážitkovou horu Maiskogel s atrakcemi, obdivujte kaskádovité Krimmelské vodopády nebo vyjeďte lanovkou zellamseeXpress na vrchol hory Schmittenhöhe. Čekají na vás úchvatné panoramatické výhledy na okolní pocukrované alpské štíty a jezero.


Nádherný den strávený na čerstvém horském vzduchu zakončete zaslouženým odpočinkem ve wellness oáze Tauern Spa. Dopřejte si uvolňující masáže, zkrásňující procedury a zadovádějte s dětmi v bazénu s tobogány. 

Ubytování

Ubytování