Radfahren-in-Innsbruck © Innsbruck-Tourismus Fotograf Andre Schoenherr
Nordkettenbahn-Station-Hungerburgbahn-Innsbruck © Innsbruck-Tourismus Fotograf Christof Lackner

Innsbruck-pulzující metropole a brána do Alp

Olympijské město láká na sport i kulturu

Brána do Alp. Hlavní město Tyrolska je pro milovníky lyžování a dalších outdoorových sportů naprostým rájem. Však se tu také hned dvakrát konaly zimní olympijské hry. Innsbruck toho však nabízí mnohem víc; historické skvosty, kulinářské poklady, bohatý noční život i panenskou přírodu na dosah ruky.

Obdivujte památky a užijte si bohaté kulturní vyžití

Unikátní pozdně gotický arkýř zvaný Zlatá střecha je přímo povinnou zastávkou. Za návštěvu stojí také renesanční zámek Ambras z 15. století nebo Vítězný oblouk. Ale už jen bloumání uličkami historického centra vás nadchne. Okořeňte si ho třeba nákupy v jednom z místních butiků nebo posezením ve stylové tyrolské hospůdce. V Innsbrucku se zkrátka nudit nebudete. Během celého roku se tu koná spousta festivalů (např. Fasnacht, Tanzsommer, Festival of Early Music nebo Alpine Folk Music Festival). Nezklame vás ani bohatý noční život, kterému proslulá Igloo Party v nejvýše položeném klubu v Alpách, Igloo Bar Innsbruck.

Vyzkoušejte nekonečné možnosti outdooru

Oblast Innsbrucku si zamilujete, ať už jste aktivní outdooroví nadšenci i turisté-pohodáři. Město a jeho okolí je protkané sítí turistických a cyklistických tras, na své si tu přijdou také vyznavači horských kol, ferrat nebo paraglidingu. Udělejte výlet k jezeru Naterersee, obdivujte horskou scenerii na Seegrube nebo se vyvezte lanovkou až na vrchol hory Hafelekar. Vyrážíte do Rakouska s dětmi? Vezměte je do zoologické zahrady Alpenzoo s unikátní faunou. Nebo se vydejte na jednu z nejvyhledávanějších atrakcí – Swarovski Kristallwelten, která vznikla při příležitosti stého výročí známé šperkařské firmy.

Vychutnejte si delikatesy místní kuchyně

Innsbruck, to je také centrum gastronomie. Vychutnejte si křehký štrúdl ve sladké i slané variaci v proslulém podniku Kröll Strudel Café, která uspokojuje mlsné jazýčky už přes čtyřicet let. Zavítejte do historické uličky Hofgasse a ochutnejte v krámku s místními specialitkami třeba čerstvě zauzený špek, klobásy nebo známou pálenku šnaps. Nezapomeňte ani na slavné Mozartovy koule – tuhle marcipánovou pochoutku tu seženete takřka na každém rohu.

Vydejte se po stopách olympiády

Zimní olympijské hry se v Innsbrucku konaly v letech 1964 a 1976. Profesionální sportovci se sem však sjíždějí dodnes – každý rok v lednu si tu skokani na lyžích poměřují síly na Turnaji čtyř můstků. Skokanský můstek Bergeisel vás nadchne, i když se tu zrovna nezávodí. Vyšlápněte si sem celkem 455 schodů nebo se nechejte vyvézt jedním ze dvou výtahů. Pohled na město obklopené horami se vám navždy vryje do paměti.

Zažijte lyžování v Innsbrucku

Z centra se na sjezdovky dostanete za pouhých dvacet minut. Lanovka Hungerburgbahn vás pohodlně vyveze do lyžařského střediska Nordkette. Cestou si všimněte výrazných stanic lanovky, přirozeně zapadajících do zasněžené alpské krajiny. Navrhla je světoznámá architektka Zaha Hadid, oceněná prestižní Pritzerovou cenou. V těsné blízkosti města najdete i další lyžařská střediska: třeba Patscherkofel, Axamer Lizum, Kühtai nebo Nordkettenbahn. A co takhle nazout lyže uprostřed léta? Vyzkoušejte lyžování na ledovci Stubaier, který je odsud vzdálený přibližně 30 kilometrů.


Vyberte si u nás

Ubytování