Spaß mit Lamas und Alpakas beim Ferienprogramm © Zell am See-Kaprun Tourismus / Mairitsch
Maiskogel_rutschenparadies_familie © Kitzsteinhorn
Maisiflitzer-kaprun © Kitzsteinhorn
Piraten-auf-dem-zeller-see © Faistauer photography
Familienzeit auf der Schmittenhöhe © Schmittenhöhebahn

Dovolená nabitá zážitky? Vezměte děti do Zell am See – Kaprunu

Báječná letní dovolená voní sluncem, mořem a zaslouženým odpočinkem. A taky nekonečnou zábavou. Ale co když vynecháte moře a nahradíte ho průzračným jezerem? A přidáte smaragdově zelené hory a zářivě bílý ledovec? 

Na jednom místě budete mít najednou všechno pro tu nejlepší letní dovolenou plnou nevšedních zážitků a pohody. A to hned na dosah ruky. Objevte s dětmi Zell am See – Kaprun, prázdninovou perlu Rakouska.

Proč vybírat jedno, když můžete zkusit všechno

Ono to občas bývá docela dilema, viďte?  Naplánovat dovolenou, kde si na své přijde každý a hlavně vaše děti. Ten zbožňuje plavání, ta zase zvířata, oba si chtějí zablbnout a vy nasednout na kolo a vyrazit pryč do kopců. Zell am See – Kaprun je dokonalým rájem pro každého, kdo si chce právě takové dilema ušetřit. Nadšení jsou tu totiž všichni - milovníci přírody, aktivního pohybu i pořádně nevšedních zážitků. Probudíte draka, nebo raději postavíte sněhuláka?


Ale vezměme to od začátku a hlavně pěkně odzdola. Na dně rekreačního údolí se třpytivě vlní rozsáhlé jezero See s malebným městečkem Zell am See na břehu. Lepší základnu pro vaši dovolenou si ani přát nemůžete – do vody to z něj máte kousek, stejně jako na pláže. Zatímco se sluníte, děti řádí ve vlnách, na lodi i na surfu, na skluzavkách či s paddleboardy. Možná si při vší té zábavě loknou krapet vody, ale tím se vůbec netrapte. Na její čistotě si tu zakládají a je dokonale pitná. 


Až vás klid jezerní hladiny omrzí, sedněte s dětmi na kolo a vyrazte cyklostezkami dál do údolí, třeba až k vodopádům v Krimmlu. V křivolakých průrvách místní řeky Salzach si užijete i správně divoké peřeje, které ocení každý malý rafťák. A protože adrenalinu není nikdy dost, vydejte se vzhůru do kopců a pořádně protáhněte nohy, bránici i mozkové závity vašich nejmenších. Ideálně na hoře Schmittenhöhe.

Na hory za zábavou i poznáním

Hora stoupá do oblak hned za Zell am See a sídlí na ní drak. No, spíš dráček. Jmenuje se Schmidolino, chvíli neposedí a vymýšlí pořád nějaké blázniviny. Zároveň se ale dost trápí. Pořád totiž ještě neumí chrlit oheň a to pro draka není nic moc. Nepochybujte o tom, že mu vaše děti pomůžou. Na speciální dobrodružné stezce Schmidolins Feuertaufe budou plnit jeden úkol za druhým a z malého dráčka oheň určitě dostanou. Za odměnu můžou zdolat jeho dokonale promyšlenou pevnost plnou prolézaček a skluzavek.


Cestou za Schmidolinem se také dostanete až na hranici mystického lesa Mystischer Wald. Odvažte se a vkročte do něj! Bude dětem vyprávět příběh bájných pověstí regionu Pinzgau a přes nejrůznější úkoly je dovede až k horské chatě Schmiedhofalm se speciálním prolézacím hřištěm. Nechte tu prcky vyřádit a pak zamiřte ještě do Schmidolins Feuerstuhl. Na nejvýše položeném elektro-motokrosovém okruhu Rakouska děti ochutnají o kousek světštější zábavu plnou rychlých kol speciálních motorek a to bude teprve jízda! 


Měly motorky úspěch? Tak to neváhejte a přeběhněte ze Schmimttenhöhe na horu Maiskogel tyčící se nad nedalekým Kaprunem. Ne nadarmo se jí říká rodinná – kromě krásné přírody najdete na jejím úpatí také zábavný park plný skákacích hradů a skluzavek. Kousek nad ním ale hlavně začíná vyhlášený alpský tobogán Maisiflitzer, který se klikatí po úbočí hory v délce dlouhých 1300 m. Sami, nebo ve dvou, nasedněte do sedačky a sklouzněte se až 40 km rychlostí z hory dolů do údolí! 


Při výšlapu nahoru se zastavte v Maiskogel Alm Ranch – výborně tu vaří a hned u chaty mají i mazlící zoo se zvířátky. S těmi se děti vyřádí i při aktivitách speciálního programu Cool Kids Fun, který rozhodně stojí za vyzkoušení. S bonusovou kartou Zell am See – Kaprun Sommerkarte si děti zdarma nebo za zlomek ceny užijí výlet s lamami, den na farmě, kurz horolezení, lukostřelbu nebo třeba výtvarný workshop. Zachrání vás i při špatném počasí – se slevou se dostanete do bazénového wellness centra v Zell am See.


I když proč byste měli troškařit. Jděte rovnou do Tauern SPA Kaprun, jednoho z nejlepších rakouských bazénů a wellness center, kde voda víří, pára stoupá a masážní oleje voní. Prostě hotová oáza klidu, ve které vy naberete sílu, a děti se královsky zabaví.

Vzhůru za výhledy

Od letní klasiky plné koupání, kol, hřišť a procházení se v Zell am See – Kaprunu dostanete jedna dvě i za hodně neobvyklou zábavou, která z vaší dovolené udělá nezapomenutelný zážitek. Stačí jeden pohled na Tauernkraftwerke Glockner-Kaprun, komplex vysokohorských alpských přehrad s vodní elektrárnou, a oněmíte úžasem vy i děti. Dvě gigantické nádrže leží nad sebou ve výšce 2000 metrů nad mořem, lemovány alpskými vrcholy, a svou majestátností vám vezmou dech. 


Jen málokde uvidíte na jednom místě tak dokonalou symbiózu lidské techniky a ryzí přírody. O obou se dozvíte více při prohlídce elektrárny s průvodcem, v místní interaktivní expozici nebo při procházce okolními stezkami. Kräuterlehrpfad vezme děti do světa alpských bylin a rostlin, s úkoly a aktivitami tak akorát, abyste si všichni vychutnali naplno krásu zdejší krajiny. Hlavně ty výhledy!


Těmi vás dostane i vrchol všech vrcholů, ledovec Kitzsteinhorn, který na celé údolí shlíží z výšky 3000 metrů nad mořem. Vyrazte na něj lanovkou z Kaprunu a plavky raději nechte dole - i uprostřed července si tu zalyžujete, užijete na sáňkách nebo postavíte pořádného sněhuláka. Z toho budou děti na větvi, to nám věřte. Víc už se jim bude líbit snad jen moderní přírodovědná expozice v National Gallery, centru místní vyhlídkové plošiny s restaurací Gipfwelt 3000.


Až si tu dáte oběd a vyjdete ven na vysunutou terasu, nechte působit nepřekonatelný výhled na okolní alpské velikány, kterých se tu kolem dokola tyčí přes 30. Ideální tečka za vaši parádní letní dovolenou a ideální místo pro památeční fotku z ní. Ať si v zimě můžete se správným nadšením tenhle skvěle strávený čas připomínat. 


Také vás oblast Zell am See - Kaprun nadchnula a chcete v ní prožít své léto s dětmi?  Jsme tady pro vás a pomůžeme vám vše rychle a efektivně zařídit. 


  

Vyberte si u nás

Ubytování