Pressegger-See © Daniel Zupanc, Fotograf: Daniel Zupanc
Pressegger-See © Daniel Zupanc, Fotograf: Daniel Zupanc
© Erlebnispark-Pressegger-See-Kaernten-Badesee
Nassfeld_Sommer © Daniel Zupanc, Fotograf: Daniel Zupanc

Cestujte s dětmi, objevte krásu letních Korutan

Rodinná dovolená v Korutanech nadchne malé i velké. Vychutnejte si pohodový piknik u jezera, vyzkoušejte zábavné atrakce pro děti, zažijte adrenalin na ferratě, projeďte se na kole po perfektně upravených cyklostezkách… Korutany lákají na skvělé služby, úchvatnou přírodu a vynikající jídlo. Nechte se vytrhnout z rutiny každodenních dní a vyrazte s dětmi objevovat krásy tohoto kraje!

Korutany, jezerní ráj

Díky teplému podnebí se četná korutanská jezera už zkraje léta vyhřejí na příjemnou teplotu, a přímo tak vyzývají ke koupání, projížďce na lodičce či paddleboardu a vodním hrátkám. Užijte si cachtání nebo piknik u jezera Ossiacher See s křišťálově čistou vodou. A vezměte s sebou i kola, okolo vodní plochy vede upravená cyklostezka dlouhá 28 km. Rovinatý terén hravě zvládnou zdolat i ti nejmenší cyklisté. Nebo se nechejte vyvézt dvěma lanovkami na vrchol hory Gerlitzen, tyčící se přímo nad jezerem. Nahoře vás vedle úchvatného výhledu čeká hned několik turistických tras. Až vám při výletu vyhládne, stavte se s dětmi v jedné z místních horských chat na něco dobrého k snědku. Po Kasnudeln, taštičkách plněných tvarohem, se budete zalizovat až za ušima.


Dalším jezerem, které by vám při návštěvě Korutan nemělo ujít, je Wörthersee, svou rozlohou největší v dané oblasti. Vychutnejte si v jednom z vyhlášených plážových barů skvělý drink, zatímco vaše děti budou dovádět ve vodě (výhodou je pozvolný mělký vstup do jezera) nebo stavět hrady z písku. Za návštěvu stojí také Klopeiner See (s teplotou až 28 °C), kde můžete vyzkoušet Kärntner Seenfitness – bezplatný sportovní program pod vedením profesionálních trenérů. Nebo se vydejte po vlastní ose na cyklovýlet po známém Okruhu 6 jezer – 54 km dlouhé stezce, ideální pro jednodenní rodinný výlet, který vždy můžete proložit koupačkou a opalovačkou. Také ledovcové jezero Pressegger See úchvatně zbarvenou vodou je perfektním místem, kde strávit pohodové letní odpoledne. Příjemnou promenádu, která je večer hezky nasvícená, zase najdete u jezera Millstatter See.

Nekonečná zábava pro děti

Milují vaše děti zvířata, přírodu a dobrodružství? Vydejte se s nimi do opičí zoo Affenberg, kde se můžete procházet mezi volně se pohybujícími makaky japonskými. Až se jimi pokocháte, vyrazte na nedaleký hrad Landskron s arénou Adler, kde na vlastní oči spatříte výcvik dravců. Nevšední zážitek vás čeká také v Reptillenzoo Nockalm s různými druhy hadů, ještěrů a hmyzu.


Pořádnou porci zábavy zažijete na netradiční rozhledně Aussichtsturm Pyramidenkogel. Nejdřív vás do výšky 60 metrů vyveze prosklený výtah a dál už musíte po svých. Výhled na překrásné alpské vrcholky a lesy za těch pár schodů určitě stojí. A dolů se můžete sklouznout skluzavkou, to je jízda!


Atrakcí pro děti je v Korutanech, nespočet. Další oblíbeným výletem je tzv. Pohádková míle, Märchenwandermeile nedaleko obce Gmünd. Procházku v přírodě vám tu zpestří pohádkové postavičky a zábavné prolézačky nebo skluzavky. Vrcholem je pak přechod Dračí soutěsky Drachenschlucht po zavěšeném mostě.

Zažijte přírodu a venkov všemi smysly

Vyzkoušejte si s dětmi podojit kozu, nakrmit zvířátka nebo upéct vlastní chleba! V korutanských farmách se vám bude zdát, že jste se ocitli zpátky v čase. Zastavte se ve výrobně sýra Tressdorfer Alm, pekárně Lesachtal, v bylinkářské vesničce Irschen nebo si oslaďte život při každoročních slavnostech medu v Hermagoru.


V Korutanech si přijdou na své velcí i malí příznivci sportu, pohybu a adrenalinových aktivit. Kromě zmíněných turistických a cyklistických tras by vás neměly minout dobrodružné ferraty, speciálně uzpůsobené pro malé horaly. Třeba Via ferrata Millnatzenklamm Klettersteig vede podél potoka a vodopádů a dětem se bude moc líbit.


A jestli vás láká spíš klasická turistika, udělejte si výlet do soutěsky Garnitzenklamm. Úchvatný, 4 km dlouhý, kaňon s vodopády patří mezi nejpopulárnější turistické destinace v tomto regionu. Stejně jako alpská střediska Bad Kleinkirchheim a Katchberg, v jejichž okolí najdete spoustu tras pro nenáročné procházky, kolo a nordic walking. 

Ubytování

Nassfeld