© www.stubai.at

5 tyrolských ledovců v sezóně 2020/2021

Zimní sezóna 2020/21 bude výjimečná i na 5 tyrolských ledovcích. Díky preventivním opatřením ale bude lyžování na nich bezpečné.


Tisková zpráva 5 tyrolských ledovců


5 tyrolských ledovců zahrnuje celkem 300 km sjezdovek, 75 lanovek a vleků a přibližně 100 km sjezdů ve volném terénu. Pokud se do oblasti 5 Tiroler Gletscher rádi a často vracíte, budete moci i v nadcházející sezóně využít skipas „White5“. Platí celkem po deset dní (v období mezi 1. říjnem 2020 a 15. květnem 2021), které můžete flexibilně využít na všech ledovcích. Permanentka „White5“ stojí 478 euro na osobu.

Ledovcové hotely nabízejí dokonalé ubytování pro vaši dovolenou na lyžích. Všechny zúčastněné hotely v ledovcové oblasti najdete na adrese www.tirolergletscher.com. Nocleh ve většině ledovcových hotelů si navíc můžete pohodlně rezervovat online společně se skipasem.


Kaunertal (1 273 až 3 113 metrů):

Nádherná příroda v nadmořské výšce 3 000 metrů, legendární snowpark a impozantní silnice

Snowpark Kaunertal se svou délkou téměř dva kilometry patří k nejdelším parkům v Evropě a je vyhledávanou destinací freestylové scény. Tento rok se od 9. do 11. října koná již 35. ročník legendárního Kaunertalského Openingu. KTO je každoročně perfektní příležitost, jak se během víkendu naladit na novou sezónu. Díky výborným sněhovým podmínkám bude snowpark v tomto roce dokonce ještě větší než loni. Snowboardisté se v parku opět mohou těšit na „nature run“ a nejdelší jib line o délce půl míle s mnoha novými překážkami.


Spousta místa na širokých svazích a téměř žádné čekání

Už samotný příjezd do lyžařské oblasti ve výšce 2 750 m je vždy zážitek. Projíždíte kolem mnoha třítisícových vrcholů a u velké přehrady Gepatschstausee vás ledovcová silnice zavede přímo ke sjezdovkám v lyžařské oblasti. Samotný areál patří ke skrytým pokladům, které nepřitahují davy návštěvníků. Zejména pro tuto výjimečnou zimní sezónu je to velmi důležitá vlastnost. Svahy jsou zde široké a hosté se vyhnou dlouhému čekání u vleků. Můžete si užívat dostatek prostoru při radovánkách na lyžích i pobytu v přírodě u ledovce.


Více pohodlí a důraz na udržitelnost

Lanovka Falginjochbahn ve výšce 3 113 m poskytuje od poslední sezóny svým návštěvníkům ještě více modernosti a pohodlí, navíc s bezbariérovým přístupem a dostatkem místa. Na lanovku navazují nové sjezdovky všech úrovní obtížnosti. Od loňské zimy se v okolí lanovky Falginjochbahn nachází také nejstrmější svah v Rakousku, Black Ibex se sklonem 87,85 %. Důraz se ale klade také na udržitelnost. Díky nízkým kompaktním budovám stanic a účelnému využití tepla a energie patří lanovka k ukázkovým ekologickým projektům. Lyžařská sezóna na Kaunertalském ledovci začíná 26. září 2020.

Podzimní sezóna na Kaunertalu začíná 26. září 2020.


Pitztal (1 640 až 3 440 metrů):

Nekonečné výhledy ve výšce 3 000 metrů - lyžování na nejvyšším ledovci Tyrolska

Na Pitztalském ledovci se lyžuje na nejvyšší úrovni. Nejvyšší tyrolský ledovec svým hostům nabízí dokonale upravené sjezdovky, překrásné svahy pokryté prašanem a svižné firnové sjezdy.

Zatímco sjezdovky na vrcholu Hinterer Brunnenkogel představují skutečnou výzvu i pro ctižádostivé lyžaře, nenároční lyžaři a rodiny s dětmi najdou ideální terén na prostorných svazích u lanovky Mittelbergbahn. 17. a 18. října zde bude celá řada firem zdarma nabízet k vyzkoušení své nejnovější výrobky.

Pokud si raději chcete vyzkoušet skitouring, budete k tomu mít příležitost v prvním tyrolském skitouringovém parku na Pitztalském ledovci. Na výběr máte ze tří různých výstupů v zabezpečené lyžařské oblasti. Po cestě se můžete soustředit na výstup a sjezd, aniž byste se museli obávat laviny a museli předem plánovat nejlepší trasu. V nabídce najdete také začátečnické túry s horským vůdcem.


Snídaně ve 3 440 metrech nad mořem

Až budete na Pitztalském ledovci, nesmíte si nechat ujít návštěvu Café 3.440. V této nadmořské výšce vám bude káva s domácím dortíkem chutnat ještě lépe než jindy. Na panoramatické terase vás kromě vrcholu Wildspitze potěší výhled na dalších padesát třítisícovek. Každý pátek a sobotu až do 23. října se v Café 3.440 podává nejvyšší snídaně v Tyrolsku.

Lyžařská sezóna na Pitztalském ledovci odstartovala 19. září 2020.


Sölden (1 350 až 3 340 metrů):

Sölden je místo výjimečných zážitků - BIG3 Rallye, Světový pohár a James Bond

Sölden patří k nejznámějším ledovcovým lyžařským střediskům. I přesto sem od září do listopadu zavítají spíše zasvěcení lyžaři. V těchto měsících je na sjezdovkách skutečně dostatek místa. Ledovcová lyžařská oblast Sölden o ploše přes 20 čtverečních kilometrů patří k největším v Rakousku. Na každého lyžaře připadá v přepočtu 400 metrů čtverečních svahů.

Jako jediná lyžařská oblast v Rakousku zahrnuje Sölden tři horské vrcholy, které přesahují hranici 3 000 metrů. V rámci BIG3 Rallye můžete během jednoho dne sjet hned všechny tři třítisícovky - Schwarze Schneid (3 340 m), Tiefenbachkogl (3 250 m) a Gaislachkogl (3 058 m). Na závěr dne si pak lyžaři připočtou 50 ujetých kilometrů a více než 5 200 výškových metrů.


Sjezdovky všech úrovní obtížnosti

Červené a černé sjezdovky Rettenbachského ledovce oceňují jak amatérští lyžaři, tak mezinárodní tréninkové týmy, které na nich zdokonalují techniku a rychlost. 17. a 18. října se zde koná zahájení Světového poháru. Obří slalom v Söldenu je právem považován za jeden z nejobtížnějších. Snadnější jsou modré a červené sjezdovky v rovinatém terénu sousedního ledovce Tiefenbach. Zahájení Světového poháru v lyžování se letos poprvé uskuteční bez velkých davů diváků na místě, aby se zajistily co možná nejlepší a nejbezpečnější podmínky na startu.


James Bond 007 Elements

Návštěva v Söldenu je vždy skvělý zážitek. Zejména fanoušci Jamese Bonda si zde přijdou opravdu na své. Od okamžiku, kdy se ve filmu „Spectre“ objevila restaurace Ice Q, lanovka Gaislachkoglbahn a ledovcová silnice, si mohou návštěvníci střediska připomínat Jamese Bonda téměř na každém kroku. „007 Elements“ je jedinečný zážitkový areál s originálními rekvizitami, instalacemi a ukázkami z filmů s Jamesem Bondem. Výstava na Gaislachkoglu je celoročně přístupná pro lyžaře i nelyžaře.

Lyžařská sezóna v Söldenu začne 25. září 2020.


Stubaiský ledovec (1 750 až 3 210 metrů):

Ideální místo pro rodiny s dětmi s celou řadou sjezdovek a zaručeným sněhem

Stubaiský ledovec je největší ledovcová lyžařská oblast v Rakousku. 26 sjezdů zaručuje dostatek prostoru a volnosti. Rozmanité sjezdovky jsou ideální pro rodiny s dětmi, freeridery a akční sportovce. Děti se budou cítit jako doma v kempu BIG Family Ski Camp, kde se nachází také dětská restaurace a školka. Společně s rodiči mohou objevovat BIG Family Slalom a boardercross, BIG Family Fun Slope, nebo BIG Family Slopestyle. Největší miláček dětí a současně oblíbený motiv pro fotografování je šest metrů vysoký dřevěný mamut u horní stanice lanovky Gamsgarten. Skvělé je, že děti do deseti let v doprovodu platícího rodiče lyžují zdarma. Všichni freerideři v areálu Powder Department si mohou vyzkoušet 13 značených tras, které lze sledovat v GPS, kontrolní stanoviště a tréninkový areál pro práci s lavinovým vyhledávacím přístrojem. Ve snowparku DC Stubai Zoo se setkávají nejlepší snowboardisté s elitou freeridingu.

Zábava vás nečeká pouze na povrchu ledovce, ale také při výletu do jeho nitra. U horní stanice lanovky Eisgrat vede do hlubin ledovce asi 200 metrů dlouhá jeskyně, kterou můžete dokonale poznat při ledové rallye.


Díky jedinému skipasu spojíte lyžování na ledovci s návštěvou památek v Innsbrucku

Stubai leží pouhých 45 minut od Innsbrucku. „SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck“ nabízí ideální spojení a mnoho výhod pro hosty, kteří chtějí poznat více lyžařských oblastí a mnoho innsbruckých výletních míst. Je to tedy perfektní příležitost k objevování atmosféry města pod Alpami přímo v Innsbrucku i jeho okolí. S tímto skipasem máte příležitost poznávat celkem dvanáct dalších lyžařských oblastí ve Stubai a širším okolí Innsbrucku. V ceně je také 22 nabídek zážitků a volný vstup do třech bazénů. Skipas pro dospělé na dva dny stojí 114 euro (57 euro pro děti).


Od adrenalinu k pohodových zážitkům - přehled akcí na Stubaiském ledovci

Nejen profíci ze snowparku si nesmí nechat ujít Světový pohár FIS ve freeskiingu. 18.-21. listopadu 2020 se na Stubaiském ledovci setkává freeskiingová smetánka. Dobré jídlo a pití se bude podávat v lednu v restauraci Schaufelspitz. Tato nejvýše položená restaurace na světě se špičkovým hodnocením bude při gurmánských večerech „Dine & Wine“ od 14. do 16. ledna 2021 slavit své desáté jubileum. Lyžařská sezóna na Stubaiském ledovci bude pravděpodobně zahájena 25. září 2020.

Na Stubaiském ledovci se bude lyžovat od 2. října 2020.


Hintertuxský ledovec (1 500 až 3 250 metrů):

Hintertux - jediná celoroční lyžařská oblast v Rakousku

Hintertux bude první ledovcová oblast, která na podzim zahájí lyžařskou sezónu. V nadcházející zimní sezóně se Hintertux chystá předvést to nejlepší ze zimních sportů. Už na podzim se lyžaři mohou vydovádět v nově napadlém sněhu na mnoha sjezdovkách a navíc si přitom vychutnají velkolepý výhled na majestátní horské vrcholy. Nezapomenutelný zážitek vás čeká na nejdelším sjezdu do údolí Zillertal, při kterém cestou do centra Hintertuxu překonáte více než 1 750 výškových metrů.

Freestylová scéna už se nemůže dočkat podzimního otevření Betterparku Hintertux na úpatí vrcholu Olperer. Od 1. do 4. října se koná Opening Hotzone TV Parku a tento termín by si do diáře měli zapsat všichni nadšení snowboardisté. Tento víkend se zde totiž bude testovat nejnovější snowboardové vybavení a hvězdy rakouské a mezinárodní scény se utkají v napínavém klání pod širým nebem.


Říjnové víkendy s prašanem a výjimečná rallye

Příznivci piva Erdinger Weißbräu mají v říjnu jedinečnou příležitost, vychutnat si tři lyžařské víkendy s prašanem v rámci balíčku služeb, který splní všechna vaše přání. Víkend začíná příjezdem na místo v soukromém hybridním autě a pokračuje nerušeným lyžováním uprostřed Zillertalských a Tuxských Alp. 17. a 18. října je na programu dne velké finále 4. Zillertalské Välley Rälley. Účastí na otevřeném slopestylovém klání si snowboardisté mohou zajistit cenné body do mezinárodního bodování World Snowboard Point List. Kromě soutěže v den klání jsou pro návštěvníky parku připravené freestylové tréninky a testy produktů. Za nejlepší předvedené triky pak vítěz obdrží speciální cenu.

Na Hintertuxu se lyžuje celoročně.


Více informací na www.tirolergletscher.com/en

Sledujte také aktuální bezpečnostní podmínky a doporučení souvisejících s onemocněním covid-19!


Zdroj: SNOW

Převzato: https://snow.cz/clanek/6091-5-tyrolskych-ledovcu-v-sezone-2020-21

Fotografie: ilustrační
Ubytování

Tyrolsko