© Mölltaler Gletscher Gondel 2018-2019

Jak bude vypadat Vaše zimní dovolená v Rakousku v době Covid-19?

Aktualizováno 22.10.2020


Možnosti neomezené, omezení mírná, prašan už napadl…a co teď?!!!


Co nás čeká a máme vyjet?

V nové době koronavirové řeší všichni milovníci hor, lyžování a přírody stejné dilema. Tím je bezesporu míra rizika spojená s cestování a vlastním pobytem mimo své bydliště. Dříve nás zajímala většinou poloha a cena ubytování, dnes nás musí zajímat, jaká opatření nás neminou, jak jsou na místě zabezpečena a jaká bude kvalita naší dovolené s těmito opatřeními. 

Pokusíme se nastínit, jak bude vypadat Váš reálný provoz, třeba už tyto podzimní prázdniny, které mají děti prodloužené. A přiznejme si, hledáme možnosti, jak bezpečně a zároveň aktivně prožít tuto dobu.


Ubytování a odjezd!

V současné době většina ubytování chápe potřeby klientů, kteří nechtějí zaplatit peníze, které by jim v případě nemožnosti přijet na místo nebyly vráceny. Určitě si projeďte storno podmínky, případně se nebojte komunikovat své obavy na poskytovatele ubytování.


Při samotném odjezdu na dovolenou většina lidí z ČR nebude mít žádný problém na hranicích a to ani zpět. Výjimkou je Praha, kde pro obyvatele Prahy se vyžaduje test (ne starší než 72 hodin), tady je třeba zvážit hlavně dostupnost testování a délku pobytu. Zaplatit si test pro rodinu na týdenní dovolenou může dávat smysl, u pobytu na 2 noci je to zcela jistě na zvážení. 

Do místa pobytu se tedy 90% osob dostane zcela bez komplikací.


Ubytování, stravování a provoz v ubytovacích kapacitách

Po příjezdu k ubytování Vás čeká check-in. Zde platí obecná pravidla jako u nás, držte si odstup, dezinfikujte si ruce, noste roušku!  Je to vlastně ta nejzásadnější změna, dodržování jednoduchých pravidel.


Pokoj nebo apartmán je království jen pro Vás, Vaše přátele nebo rodinu, užívejte si. Pokud máte s sebou známé nebo rodinu, klidně si sedněte spolu. Ale pozor!  Důležité číslo této sezóny bude číslo 6. Tolik osob ve skupince se může setkávat (v případě dětí patřící k této skupině může být o počet dětí číslo osob navýšeno). Večer můžou společně strávit 2-3 rodiny s dětmi bez omezení.


Pokud máte zajištěnou ráno snídani případně polopenzi, platí jednoduché pravidlo, nechte Vaše ubytování fungovat v režimu nastavených pravidel, která dodržují všechna ubytování, která vydávají stravu. Možná se Vám již v létě stalo, že nebyly bufetové stoly, ale jídlo Vám servíroval personál, museli jste vždy sedět u konkrétního stolu. Užijte si kulinářské zážitky a dané regule v hotelu určitě dodržujte!


Hurá do lanovky a na svah!

Platí stejná pravidla jako v ubytování, dodržujte odstup minimálně 1 metr, noste roušku po dobu jízdy v lanovce. Lyžařská střediska zajištují orientaci pro dodržení odstupů a může se stát především v kabinkových lanovkách, že bude snížena kapacita, případně to samé u sedačkových lanovek, aby se mohl dodržovat odstup. Jaká bude realita uvidíme, ale Rakušané dbají na svá pravidla. 

Na svahu se pohybujte volně, snažte se držet se svou partou nebo samostatně! Volný pohyb na svahu je pro Vás zdravý, tady se určitě neomezujte!


Každý to známe! Po třech hodinách ranního lyžování na perfektním svahu nám začíná kručet v břiše. A postup bude jako u lanovky, jen s tím rozdílem, že si dáte svůj oblíbený horský pokrm. Pokud jste skupinka rodin, snažte se udržovat počet 6+děti, nasaďte si roušku v době stání a čekání na oběd. Roušku si sundejte, jakmile začnete jíst. Nezapomínejte, že i u stolu platí sociální odstup 1 metr. Můžete být u velké stolu dvě skupinky, ale musíte mít mezi Vámi alespoň metr!


Večerní program a apres-ski

Večerní zábava po vydařeném dni plném aktivit a zážitků patří k dovolené. Tento rok bude spousta hospůdek a apres-ski barů omezeno v otvíracích hodinách. Proto doporučujeme si party udělat v kruhu přátel nebo rodiny v pokoji (dejte pozor na noční klid, povídání do noci ano, ale hlasitá hudba a tanec na stole by mohl být v hotelu problém😊)


Rodiny můžou večer využít k procházce po okolí, případně můžete i navštívit místní restauraci a zpestřit si pobyt.


Ono bude možná dobře, že se půjde spát možná dřív, možná méně vytancovaní než v předešlých letech, protože další den Vás čeká nová dávka rakouských Alp, sportu a výhledů.

Dovolenou v rakouských Alpách zažijete v bezpečí, pokud budete dodržovat pravidla, kterých není moc. My to s Vámi rádio zažijeme.


Zkuste vyjet na podzimní prázdniny na první lyžování na ledovec Mölltal, kde se koná velký skitest! Pobyt je možný na celý týden nebo na prodloužený víkend podle Vašich možností! Podrobnosti zde!