Rakousko otevře skiareály, lyžařskou turistiku ale výrazně omezí povinná karanténa


Aktualizováno 2.12.2020


Rakousko začne od pondělí 7. prosince uvolňovat přísná protiepidemická opatření. Otevřou se školy, obchody či muzea. Od 24. prosince bude možné provozovat venkovní zimní sporty včetně lyžování. 


Zahraniční lyžařskou turistiku ale výrazně omezí povinná desetidenní karanténa pro lidi přijíždějící z rizikových oblastí. Ta platí od pondělí do 10. ledna. 


Od pondělí do 10. ledna nicméně se budou muset všichni, kteří budou přijíždět do Rakouska z rizikových oblastí, uchýlit do desetidenní karantény. Po pěti dnech bude možné se z karantény dostat, pokud bude mít člověk negativní test na koronavirus. Cílem tohoto opatření je omezit lyžařský turistický ruch. 


V celém Rakousku do 7. ledna navíc zůstanou uzavřené hotely a restaurace.


Pendleři a lidé na služební cestě budou mít podle rakouského kancléře Sebastiana Kurze výjimku z karantény pro lidi z rizikových oblastí.


„Pandemie ještě není za námi, virus je stále mezi námi,“ řekl rakouský kancléř Sebastian Kurz. Situace se díky přísným omezením podle něj ale natolik zlepšila, že je možné začít opatření uvolňovat. K normálnímu životu, jak jsou na něj Rakušané zvyklí, bude ale podle kancléře možné se vrátit až v létě.


Některé země včetně Francie, Německa či Itálie v posledních týdnech žádaly, aby se evropská lyžařská střediska přes Vánoce a Nový rok uzavřela, a zabránilo se tak šíření koronaviru. Rakousko bylo od počátku proti návrhu.


Zdroj: e15Ubytování

Ubytování